Menemen’in 2022 bütçesi belli oldu!

Menemen’in 2022 bütçesi belli oldu!

Menemen Belediye Meclisi ekim ayı ikinci oturumunda, belediyenin 2022 yılı bütçesi için belirlenen 233 milyon 950 bin lira oy çokluyla kabul edildi.

08 Ekim 2021 - 16:42

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Menemen Belediyesi’nin Ekim ayı olağan Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan idaresinden gerçekleşti.

Oturumda, 2022 yılı Performans Programı ve 2022 yılı Bütçesi görüşüldü. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan başkanlığında toplanılan mecliste bütçe ve performans programı birlikte görüşülerek ayrı ayrı oylanması oy birliği ile kabul edildi. Bütçe ve performans programı tartışmalarının ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

Menemen Belediyesi’nin 2022 yılı gider bütçesi 233 milyon 950 bin TL, gelir bütçesi ise 233 milyon 950 bin TL oldu.

2021 mali bütçe ise 250 milyon 680 lira iken önümüzdeki yıl için yaklaşık 18 milyon liralık bir düşüş öngörüldü.  Bütçede en çok pay mal ve hizmet alımları ve personel giderlerine ayrıldı. Mal ve hizmet alımı kalemi için 64 milyon 562 bin lira ayrılırken, mal ve hizmet alımları kalemi için de 63 milyon 211 bin lira ayrıldı.


AKBULUT: İLK ÜÇ SAYFADA HİÇ OYNAMA YOK

Söz alarak konuşan İYİ Partili Meclis Üyesi Halil Akbulut, “Kitapçığın sonunda tarife cetvellerini incelersek ve aydınlatırsa Mali İşler Müdürümüz… İlk üç sayfada hiç oynama yok. 3 yıldır hep aynı aynı rakamlar geliyor, geçiyor. Bir artırım söz konusu olmuyor mu, yeniden değerlendirilmiyor mu? 2019’da da 2020’de de 2022’de de aynı. Hiç değişmiyor. Yeniden değerlendirme oranıyla da değişmiyor” dedi.

PEHLİVAN: BÜTÇEYİ EN ADİL ŞEKİLDE KULLANMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Oylamalar sonrası konuşan Pehlivan, “Plan bütçe komisyonunda çalışan arkadaşlarımıza hem performans programını hem bütçemizi yapan arkadaşlara komisyondaki arkadaşlara,  emeği geçen meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ederim. Bütçeyi en adil şekilde kullanmaya çalışacağız. Menemen’imize ve Menemenli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu