Menemen’in arsaları FETÖ’ye peşkeş mi çekildi?

Menemen'in arsaları FETÖ'ye peşkeş mi çekildi?

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi İzmir’de de FETÖ’ye yönelik operasyon ve soruşturmalar hız kesmeden devam ederken ortaya atılan bir iddia şok etkisi yarattı.

24 Temmuz 2020 - 22:14

Egeninsesi.com'un haberine göre Menemen’de FETÖ hakkında yürütülen Savcılık soruşturmasına Menemen Belediyesinin de ismi karıştı. Soruşturma kapsamında ifade veren N.Ç isimli tanığın ifadesinde, CHP’den ihraç edilen eski Başkan Tahir Şahin döneminde FETÖ’cü olarak bilinen bazı kişilere Belediye yerlerinin peşkeş çekildiğine dair iddia soruşturma tutanağına girdi.

“Tahsis edilen yerler örgüte veriliyordu”

Tanık N.Ç’nin ifadesinde, özellikle 17-25 Aralık sonrasında İlçede aktif görevde olan H.D isimli kişinin örgüt adına birçok kurumla örgüt arasında bağlantı sağladığını ve bu kurumlardan birisinin de Menemen Belediyesi olduğuna dikkat çekiliyor.

Cumhuriyet Savcılığının 2018 yılında başlattığı belirtilen soruşturmada tanık ifadesinde;

“17-25 Aralık sonrasında ilçede yaptığım araştırmalarda H.D isimli kişinin örgüt içinde aktif görev alarak mütevelli heyeti içinde olduğunu öğrendim. H.D isimli kişi örgüt ile Menemen Belediyesi arasında bağlantı kurarak arsa temin edilmesi konusunda aracılık yapıyordu. Menemen Belediyesi’nden bu kişi aracılığı ile spor ve yeşil alan olarak tahsis edilen yerler bile ticari işletme adı altında örgüte veriliyordu.

Çanakkale istikametinde bulunan bir yerin imara aykırı bir şekilde örgüte H… lakaplı kişi aracılığıyla verildiğini öğrendim. Sonradan ise bu yer şikâyet edildi. Ancak işlem yapıldı mı bilmiyorum. Bu yer faal olarak çalışmaya devam etmektedir. Menemen’de pek çok kişi bu konuları konuşmaktadır. Bu şekilde daha birçok arsanın peşkeş çekildiği anlatılmaktadır. Menemen Belediye Başkanı örgüte iki arsanın verildiğini ve daha sonra ise geri alındığını açıklasa bile daha birçok arsanın olduğunu duyduk..” deniliyor. Savcılık soruşturmasında yer alan söz konusu iddialara Menemen eski Belediye Başkanı Tahir Şahin’in nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor.

Öte yandan soruşturma dosyasında Menemen özelinde aralarında işadamlarının da bulunduğu çok sayıda ismin yer aldığı belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek