Menemen meclis üyeleri görüşme odasında

Menemen meclis üyeleri görüşme odasında

Başkan seçiminin yapılmasına saatler kala CHP Menemen'de seçimi kazanacak adayı netleştirmeye çalışıyor. Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun, Selin Sayek Böke ve İl Başkanı Deniz Yücel, meclis üyelerini tek tek görüşme odasına alıyor.

30 Kasım 2020 - 16:46

Eski CHP'li Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un rüşvet ve irtikap suçlamaları ile tutuklanması ve ardından da İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılması ile Menemen'de yeni bir seçim telaşı yaşanıyor. 
CHP, Ak Partinin aday çıkmarma olasılığına karşılık meclis üyeleriyle tek tek görüşüyor. Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun ve Selin Sayek Böke; CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile birlikte bugün tüm günlerini CHP Menemen İlçe Başkanlığında geçirdiler. Burada Genel Başkan Yardımcıları CHP'li Menemen Meclis Üyelerini tek tek görüşmeye alıyor.

BİRDEN FAZLA İSİM VAR
CHP'den birden fazla ismin başkanlık için talip olmasının yanısıra eski Başkan Serdar Aksoy ile birlikte hareket ederek, CHP Grubunu bölecek meclis üyelerin olma olasılığı CHP'nin işi daha da sıkı tutmasına neden oluyor. İlçedeki gözlemciler aday göstermesi halinde CHP Meclis üyeleri arasındaki bölünmeleri iyi kullanarak Ak Partinin seçimi alabileceğini söylüyor. Bu nedenle tüm gün meclis üyeleriyle tek tek görüşmeler yapan Genel Merkez ekibi, mecliste yapılacak başkanlık seçiminde fire vermek istemiyor. CHP, yarın Genel Merkezin adayı olarak seçime girecek isim konusunda ise hala bir isim beyan etmiş değil. 

AK PARTİ DE SESSİZ
Öte yandan aday çıkarması beklenen Ak Partide tam bir sessizlik var. Menemen Meclis üyelerine adeta konuşma yasağı konulmuş durumda... Ancak edinilen bilgilere göre Ak Partide de bir değil en az iki ismin adaylığı üzerinden çalışmalar yapılıyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Aydın Pehlivan'ın yanısıra bazı meclis üyeleri ile il eski yöneticilerinin İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Demircioğlu ismini ön plana sürdükleri iddia ediliyor. Bu nedenle Ak Parti de henüz nihayi bir açıklama yapmış değil. 
Her iki partide de isim belirleme yarışının yarın seçimin yapılacağı meclis saatine kadar sürebileceği de konuşuluyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü