MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı ’zimem defteri’...

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı 'zimem defteri' satın aldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, veresiye defteri satın aldı.

28 Mayıs 2020 - 11:11

Saygılı, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında devletin ve milletin tarihte eşine az rastlanır şekilde büyük bir dayanışma ve fedakarlık örneği sergilediğini aktardı. 

Osmanlı medeniyetinin güzel örneklerinden birinin de "zimem defteri" geleneği olduğunu bildiren Saygılı, şunları kaydetti:

"Zimem defteri geleneği, yardımlaşmanın, dayanışmanın, anlayışın tüm güzelliklerini içinde barındırmaktadır. Ülkesine aşık iş adamları olarak bizler de, bir yandan üretimin aksamaması ve salgının geniş çaplı bir ekonomik krize yol açmaması adına gayret gösterirken, bir yandan da düzenlediğimiz yardım kampanyaları ve farkındalık çalışmalarıyla devletimize ve milletimize olan desteğimizi her alanda sürdürmeye devam ediyoruz."

Zimem defteri geleneğini bugün MÜSİAD olarak sürdürdüklerine değinen Saygılı, "Uygulama ile esnaftan hiç tanımadığımız kişilerin veresiye defterini alarak ihtiyaç sahiplerinin borcunu ödüyor, böylece borç sahiplerinin hesabını kapatmış oluyoruz. Borcu olanın borcunu kimin ödediğini bilmediği bu güzel uygulamanın yaşatılmasına öncülük ederek toplumumuzun diğer kesimlerine de ilham olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nilgün Atılgan
    6 ay önce
    Bende emekli maaşı alıyorum fakat eşim öldünden beri kredi borçlarımı bitiremiyorum vallahi şu kredilerimi kapatsa inanki bi nefes alıcam bende
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!