Mustafa Dinç: Gemi su alıyor beyler

Mustafa Dinç: Gemi su alıyor beyler

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, son zamanlardan artan zamlar hakkında bir yazılı açıklama yaptı. Dinç, “Ya batırdığınız bu ekonomiyi toparlayın ya da Milletimizin önüne sandık geldiğinde elektrikten tasarruf edip ampulü sola doğru çevirip çıkaracağını unutmayın” dedi.

02 Ekim 2019 - 12:57

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, son zamanlardan artan zamlar hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklama ise şöyle;

“Son 1 yılda ülkemiz zamlar dalında rekordan rekora koşuyor. Neredeyse 2 ayda bir zam yapılan ihtiyaç ürünlerine tekrar tekrar zam yapılıyor.

Erken seçime tekrar seçim diyen iktidar partisi, zam üstüne zamma da tekrar zam der mi bilinmez ama, bildiğimiz bir şey var ki AKP’nin ülkeyi ve ekonomiyi yönetemediği gerçeği günden güne milletimizin cebini ve mutfağını yakmaya devam ediyor.

Hem dış siyasette hem de iç siyasette uyguladıkları yanlış politikalar, çelişkili siyaset etkisini sadece ülkemizin uluslararası siyasette sıkışmış,  birçok ülke ile diplomatik kriz yaşayan, içeride ise huzur ve güvenin kalmaması ekonomimizi de derinden yaralıyor. Son 1 yılda Elektriğe % 60, Doğalgaza % 52, Akaryakıta % 30, Gıdaya % 50 ve daha sayamadığımız nice zamlar milletimizin sırtına bir kambur gibi yüklenmektedir. Ülkeyi ve ekonomiyi liyakatle değil de, PowerPoint sunumunu iyi yapabilen fakat sadece bunu iyi yapabilen bir Bakana bırakmanın sonuçları da ancak bu olurdu.

Ülkeyi IMF’den kurtaracağız diyenler, ekonomiyi daha da dibe sürüklediler. Aydın’da ise 31 Mart Yerel seçimlerinde “Su”ya % 50 indirim yapacağını söyleyen iktidar partisi milletvekilleri halkın tepesine inen bu zam yağmuruna karşı ses bile çıkarmamaktadır.

AKP’nin ekonomi yönetimi Titanik’deki kemancılara benzemektedir. Fakat gemi su alıyor beyler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Devletçilik ilkesi çerçevesinde, Cumhuriyetimizin sıfırdan kurduğu milli servetlerimizi, fabrikalarımızı satmanın, üretim ekonomisini terk etmenin sonuçlarının böyle olacağını Cumhuriyet Halk Partilililer olarak yıllardır size söylüyoruz.

Bu ülkenin gençleri olarak çağrıda bulunuyoruz; Ya batırdığınız bu ekonomiyi toparlayın ya da Milletimizin önüne sandık geldiğinde elektrikten tasarruf edip ampulü sola doğru çevirip çıkaracağını unutmayın.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da zarar verdi...
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da...
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır