Nihat Zeybekci: "31 Mart akşamı İzmir konuşulacak"

Nihat Zeybekci: "31 Mart akşamı İzmir konuşulacak"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle bugün İzmir basını ile bir araya geldi ve seçim kampanyasını anlattı.

11 Ocak 2019 - 13:20 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 13:31

Haber alma hakkının insani bir hak olduğuna; doğru, sağlıklı bilgi üretiminin önemine değinen Zeybekci, “Bugün dünya ikiye ayrılır, bilgiyi üretenler ve bilgiyi tüketenler. Bilgiyi üretenler, teknolojiyi üretenler, bilgiyi üretip insanların algılarını yönetenler, ekonomilerini yönetenler, insanların tüketim anlayışını yönetenler gibi çoğaltabiliriz dolayısıyla ne kadar önemli bir mekanizmanın bir parçası olduğunuzu da dile getirerek Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlarım” dedi.


İzmir dünyaya pazarlanacak

İzmir’in coğrafi ve tarihi olarak dünyanın önemli şehirlerinden biri olduğunu anlatan Zeybekci, “Dünya tahmin ettiğinizden daha hızlı gelişiyor. Bu noktada en avantajlı yerlerden biri de Türkiye... Türkiye’nin en avantajlı şehirlerinden biri de İzmir’dir. Hedefimiz İzmir’in farkını ortaya koymak” dedi.

Seçim süreci sakin ilerleyecek

Çevre bilinciyle hareket edeceklerini dile getiren Zeybekçi, “Seçim süreci boyunca kampanyamızı sakin ve siyasi tartışmalara yer vermeden devam edeceğiz. Bizim amacımız insana dokunmak, halkın içinde olmak. Bu yüzden sokaklarda yürüyerek, halkla iç içe olarak seçim kampanyamızı yürüteceğiz” dedi.


İzmir için 14 madde

İzmir’in nabzını tuttuklarını ve İzmir’le ilgili tüm sorunlara değinerek projelerini tamamladıklarını açıklayan Zeybekci, “İzmir’le ilgili toplamda 14 başlık altında proje geliştirdik. Bu 14 başlık az gibi görülse de alt maddelerinde 50’den fazla başlık yer alıyor. Ulaşım, İzmir’de en büyük sorunlardan biri biz bu sorunları var olanı düzenleyerek çözeceğiz” diye konuştu.

Körfez geçiş projesi

Zeybekci, Körfez Geçiş Projesiyle ilgili de şöyle konuştu: “Türkiye’de ve dünyada bununla ilgili tüm uzmanları toplayarak çok kısa bir zaman içinde bir seferberlikle bunu çözebiliriz. Önce körfezi tanımamız lazım. Kesinlikle İzmir, körfezi kullanarak ulaşım çözümünü geliştirmeli. İzmir bunu ekonomik olarak ve teknik olarak yapabilecek kabiliyete sahiptir. İzmir’de tüm ulaşım sistemindeki daireyi tamamlamamız gerekiyor. Tramvay demişiz; büyük boşluğun arasında iki tane çizgi gidip geliyor. Bu sistem tamamlanmak zorunda, Metro tamamlanmak zorunda, İZBAN tamamlanmak zorunda. Ulaşımla ilgili ikinci ve üçüncü çevre yolları tamamlanmalı ki İzmir rahatlasın ve biz bunlarla ilgili tüm çalışmalarımızı tamamladık.”


Çandarlı limanı projesi

Gazetecilerden gelen Çandarlı limanı projesiyle ilgili bir soruya da Zeybekçi şu cevabı verdi: “Çandarlı dikkat ederseniz,  gerek Çanakkale ve gerek İstanbul otoyolu ve demiryollarının tamamının hedefine konmuş durumda ve projeleri tamamlanıyor. Çandarlı önümüzdeki süreçte 4-5 milyonluk bir kapasiteye ulaşması planlanıyor. Hayallerimiz bizim Çandarlı’nın Ege’nin ve Akdenizin en büyük limanı olması… Dolayısıyla Çandarlı projesinden dönüş yok.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balonlar gökyüzüne İdlib için bırakıldı
Balonlar gökyüzüne İdlib için bırakıldı
Serdar Aksoy: “Fenilketonüri ile ilgili farkındalık yaratmak istiyoruz”
Serdar Aksoy: “Fenilketonüri ile ilgili farkındalık yaratmak...