O isim için Disiplin Kurulu’ndan karar çıktı… Partiden ihraç...

O isim için Disiplin Kurulu’ndan karar çıktı… Partiden ihraç edildi!

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, CHP İl Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Zeybek Uslu’nun açıklamaları nedeniyle partiden ihraç edilmesine karar verdi.

18 Nisan 2021 - 13:40

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in geçtiğimiz aylarda İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına Sosyolog Şevket Meriç'i atamasını eleştiren CHP il Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Zeybek Uslu’nun partisinden ihracı istenmiş; talebi kabul eden İl Yönetimi kesin ihraç istemi ile Uslu’yu disiplin kuruluna sevk etmişti.

14 Nisan'da toplanan CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, Uslu'nun partiden ihracına karar verdi.

“SAVUNMAMI YAPMAYA GİDEMEDİM”

İhraç sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Uslu şu ifadeleri kullandı:

KAMUOYUNA DUYURUMDUR.

İzmir CHP İl Disiplin Kurulu tarafından 14-04-2021 tarihinde hakkımda alınan bu karar ile İHRAÇ EDİLDİM. Bu kararda ki SUÇ nedenim ile İHRAÇ KARARIM birbirinden farklıdır. TEDBİRLİ İHRACIMA sebeb olarak

- SAVUNMAYA KATILMADIĞIM BELİRTİLMİŞtir. Tarafıma ULAŞAN BİR TEBLİGAT OLMADIĞI için savunmamı yapmaya gidemedim. Bu savunma tarihim bana telefon ve mail ile de BİLDİRİLMEDİ.

- CHP İzmir İl TARIM KOMİSYONU BAŞKANI OLMADIĞIMI ve bu makamda imişim gibi davrandığım BELİRTİLMİŞ. İzmir Tarımında kendi konularında uzman 20 kişilik bir grubu oluşturduk. 20 kişilik bir grubu da gerektiğinde danışman olarak belirledik. 20 kişilik grubun OY BİRLİĞİ İLE TARIM KOMİSYONU BAŞKANI OLARAK SEÇİLDİM. Yine içimizden bir arkadaşımızı İL KOMİSYONU BAŞKAN YARDIMCISI, bir arkadaşımızı da SEKRETERYA olarak belirledik ve İL TARIM KOMİSYONU YÜRÜTME KURULUnu oluşturduk.

- İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ' in daveti üzerine tarımdan sorumlu İl başkanı yardımcısı ile birlikte İl' de toplandık. İl başkanının izni ile 15-Ekim - 2020 tarihinden itibaren İl bünyesinde, ilçe örgütlerinde toplantılar yaptık. Alınan kararları raporladık. Tarımdan sorumlu İl başkan yardımcısı aracılığı ile İl Yönetimine ve Büyükşehir 'deki ilgili birimlere bu kararları ilettik. Bu görevlendirme ile İzmir genelinde İl Tarım Komisyonu yürütme kurulu olarak 19 ilçede, 17 ilçe başkanını / 10 Belediye Başkanını /18 Ziraat Odasını /1 Ticaret Odasını / 5 Kooperatifi olmak üzere 51 toplantı /ziyaret gerçekleştirdik. İLÇE ÖRGÜTLENMESİ bünyesinde de ayrıca TARIM KOMİSYONU ALT GRUPLARI OLUŞTURARAK, ÖBEK ÇALIŞMASININ KIRSALdaki alt yapısını kurduk.

Tüm bunların YOK SAYILIP, İL BAŞKANI TARAFINDAN İL DİSİPLİN KURULUNA VERİLEN YANLI/YANLIŞ BİLGİLER ile hakkımda İHRAÇ KARARI ÇIKARILMIŞTIR. İHRACIMA TEDBİR de koyup, 2 yıl SİYASİ ÇALIŞMA YAPAMAMAM için de katkı koymuşlardır.!!!!

YDK 'ya tüm belgeler ile başvurumu yaptım. Hakkımda alınan bu YANLIŞ KARARIN YDK' dan döneceğine inanıyorum.

NOT: CHP İL TARIM KOMİSYONU OLARAK yerelde TARIM ile ilgili tuttuğumuz raporları KANIT GÖSTERMEK adına, ETİK BULMADIĞIM için sosyal medya üzerinden paylaşmıyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak öldürmüş
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak...