Ödevleriyle çocukları mutlu ettiler

Ödevleriyle çocukları mutlu ettiler

Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3. Sınıf İktisat öğrencileri aldıkları sosyal sorumluluk dersiyle ihtiyaç sahibi çocukları kitapla buluşturdu.

06 Ocak 2020 - 00:20 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 21:37

Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri dönem dersleri olan Sosyal Sorumluluk Projesi için çocukları kitap okumaya teşvik etmeyi amaç edindiler. Sosyal sorumluluk dersinde bir projeyi hayata geçirerek not alacak olan İktisat 3. Sınıf öğrencileri, Mektebim Koleji Yalova Kampüsünün Lise Müdürü Nurdan Torun ile bir araya gelerek ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap ulaştırdılar.


İktisat Bölümü 13 öğrencinin Sosyal Sorumluluk dersleri için kararlaştırdıkları projenin adı “Uzun Yol Kitapları” oldu. Bu projeyi duyan Edebiyat Öğretmeni ve Lise Müdürü Nurdan Torun ise okulla başlattıkları “Kitap Okuma Challenge” projesiyle birleştirerek diğer insanların da kitap okumasını arttırmayı hedeflediklerini vurguladı. Torun, “Bu iki projenin 7’den 70’e herkesin kitap okuma isteğini arttıracağını düşünüyorum. Bu sayede hem ihtiyaç sahibi çocukların kitaplara ulaşmasındaki engel bir nebze olsun kalktı hem de diğer insanlara kitap okumanın önemini bir kez daha hatırlatmış olduk” dedi.


“Uzun Yol Kitapları” sosyal sorumluluk projesinin başkanı olan İktisat 3. Sınıf öğrencisi Didem Demirci, “İlk bir proje konusu araştırdık ve o konular arasında kitap okumanın önemine dikkat çeken bu proje bizi etkiledi. Arkadaşlarımla ve Nurdan Öğretmenle birlikte bu projenin hayata geçmesi için çalışmalara başladık. Uzun ve yorucu bir süreç oldu. Bu süreç bana ve arkadaşlarıma ihtiyaç sahibi insanlar için bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu yaşattı. Çocukların sevgisini kazanırken onlar için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir şeyler yapmak çok güzel bir deneyim oldu” şeklinde duygularını paylaştı.


Ayrıca “Uzun Yol Kitapları” projesinin Başkanı Didem Demirci, projeye destek verenlere de şu şekilde teşekkür etti:

“Uzun Yol Kitapları sosyal sorumluluk projemizde yer alan arkadaşlarımızdan Ali Turan Gencer, Tolgahan Toraman, Uğur Çalışkan, Ömer Öztürk, Turan Kıvırcıklar, Elif Büşra Duman, Rümeysa Yüksel, Oğuzhan Akgün, Ahmet Faruk Şahin, İbrahim Batkı, Burak Çoban ve Eren Altaçli’ya çabaları için ayrıca Mektebim Koleji Yalova Kampüsü Lise Müdürü Nurdan Torun’a ve Oktay Çoban’a destekleri için çok teşekkür ederim. Bu deneyimi onlarla yaşamak çok keyifliydi.”


Kitap okumanın ve bilgiye ulaşmanın herkesin hakkı olduğunu duyurmak amacıyla iki projeyi birleştiren İktisat 3. Sınıf öğrencileri ve Okul Müdürü Torun, ilk olarak sosyal medya hesaplarından birbirlerine meydan okudular. Meydan okuyan kişinin kitap okurken görüntülerinin yer aldığı videoya bir diğer desteği de Oktay Kağıtçılık’ın sahibi Oktay Çoban ve çalışanları verdi. Çoban meydan okuma videosunda kitap okumanın kişinin ufkunu açtığını ve çok faydalı bir etkinlik olduğunu dile getirdi.

Proje sonucunda Mektebim Koleji’nin hazırladığı kitaplar, “Uzun Yol Kitapları” projesi öğrencilerinin belirlediği Bingöl Genç Mevlana Ortaokulu öğrencilerinin Fen Bilgisi Öğretmeni Sibel Laçinkaya’ya teslim edildi. Laçinkaya, aldığı kitapları okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kovid-19 tedavisi acil sağlık hizmeti ilan edildi
Kovid-19 tedavisi acil sağlık hizmeti ilan edildi
Manisa'da vahşet: Cesedi parçalayıp 2 baraja attı
Manisa'da vahşet: Cesedi parçalayıp 2 baraja attı