Organize suç örgütü iddianamesinde ’Fatih Gürbüz’ detayı!

Organize suç örgütü iddianamesinde 'Fatih Gürbüz' detayı!

İzmir'de elebaşılığını 'Deniz' lakaplı Binali Camgöz'ün yaptığı iddia edilen organize suç örgütüne ilişkin savcılığın iddianamesi kabul edildi. İddianamede yer alan 'Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz' detayı ise şok etkisi yarattı. Gürbüz ise olayla ilgisinin bulunmadığını ifade ediyor.

02 Haziran 2020 - 16:10

Suç işlemek amacı ile örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, öldürmeye teşebbüs, yaralama ve yağma gibi birçok suçtan 280 yıla kadar hapis cezası istenen Binali Camgöz ve diğer 37 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Sanıkların 10 Ağustos'ta hakim önüne çıkması bekleniyor.

Öte yandan iddianamede İzmirli iki önemli siyasetçinin de ismi geçiyor. Bunlardan birisi CHP'nin sevilen isimlerinden Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer. İddianamede Koçer'e yapılan silahlı saldırı, bu örgüte dayandırılıyor.

BAŞKAN GÜRBÜZ HAKKINDA ŞOK İDDİA

Koçer'in isminin mağdurlar arasında geçmesine karşın diğer siyasetçinin ismi maalesef mağdur olarak geçmiyor. İddianamenin ayrıntılarında Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün arı, işletmeci İsmail Kılınç'ın silahla vurulması olayı ile ilişkilendiriliyor.

SOSYAL MEDYADA İSE GÜRBÜZ'E DESTEK YAĞDI

Bu iddiaların bugün bazı gazetelerde yer alması ile birlikte Başkan Gürbüz'e sosyal medyadan destek mesajları yağdı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı, Başkan Gürbüz'le çekilmiş fotoğrafını paylaşarak, Gürbüz'ün isnat edilen suçları işlemekten çok uzak bir kişi olduğu vurgusu yaptılar. Onlarca sosyal medya kullanıcısı 'Yanındayız Başkanım' paylaşımları ile iddialara inanmadığını ifade ederek, Başkan Gürbüz'e destek çıktı. 

DAVANIN SEYRİ GÖSTERECEK

Ancak Başkan Gürbüz'an iddianamede yer alan olayla bir bağlantısının olup olmadığı davanın ilerleyen süreçlerinde netleşecek. Bu iddialara ilişkin Başkan Gürbüz'ün ifade verdiği de anlaşılıyor. Müşteki konumundaki Bakan Gürbüz, olayla ilgisinin olmadığını belirterek, kendisinin de aldığı tehditler nedeniyle şikayetçi olduğunu belirtiyor.   

İDDİANAMEDEKİ O BÖLÜM:

İddianamede Camgöz'ün adamları tarafından eski Foça pazaryerinde manav ve kafe işleten İsmail Kılınç'ın 9 Eylül 2019'da çay bahçesinde silahla bacağından vurulması olayı anlatılırken; Kılınç ifadesinde; işletmelerindeki bir sorundan dolayı sadece CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ile aralarında bir anlaşmazlık olduğunu, onun dışında kimse ile husumetlerinin bulunmadığını, kendisini vuran kişinin kaçarken 'Fatih Başkana kimse yanlış yapamaz' diye bağırdığını, Gürbüz'den ve kendisini vuran kişilerden şikayetçi olduğunu ifade ediyor.

Dosyada müşteki konumundaki Gürbüz ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını ve Gürcistan'a ait GSM hattından kendisinin de cep telefonuna tehdit mesajlarının geldiğini ve bu konuda şikayetçi olduğunu belirtiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Torbalı'da kongre öncesi adaylar belli oluyor!
CHP Torbalı'da kongre öncesi adaylar belli oluyor!
Çiğli'de 'kadının siyasetteki yeri' konuşuldu!
Çiğli'de 'kadının siyasetteki yeri' konuşuldu!