ÖZKANLAR PAZARI İÇİN YER BULUNDU!

ÖZKANLAR PAZARI İÇİN YER BULUNDU!

Yaklaşık 1,5 yıldır İzmir'in gündemini meşgul eden ve 900 pazar esnafını mağdur eden Özkanlar Pazaryeri sorununa çözüm bulundu. İşin ilginç yanı ise daha önce çözüm olarak ortaya konulan ancak Bornova Belediyesi tarafından kabul edilmeyen Karayolları Viyadüklerinin altında karar kılındı.

15 Mayıs 2019 - 18:38

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı ikinci oturumunda söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Bornova Belediyesi'nin Karayolları Bölge Müdürlüğünden viyadüklerin altında pazaryeri kurulabilmesi için izin talep ettiğini belirterek, yaklaşık 900 esnafı mağdur eden soruna çözüm yolunda bir adım atılmasını olumlu karşıladıklarını söyledi. Hızal, daha önce Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve izmir Milletvekili Hamza Dağ'ın girişimleri ile önerilen bu çözümün, CHP'li Bornova Belediyesi ve geçmiş dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından uygun bulunmadığına da dikkat çekti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu gelişmeyi doğrulayarak, Karayolları Bölge Müdürlüğünden Bornova'daki viyadüklerin altında pazaryeri kurulması için izin talep edildiğini, Özkanlar pazaryerinin kapatılması ile mağdur olan esnafa acil çözüm olarak bu planı ortaya koyduklarını ancak bununla eşzamanlı olarak modern bir pazaryerinin projelendirileceğini ve bu projenin tamamlanması ile Özkanlar Pazaryerinin buraya taşınacağını açıkladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da zarar verdi...
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da...
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır