Sağlık Sen’den İl Müdürü Öztop’a teşekkür ziyareti

Sağlık Sen'den İl Müdürü Öztop'a teşekkür ziyareti

Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, yönetimi ile birlikte İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M.Burak Öztop'u ziyaret ederek, 15 Temmuz'da yapılan sağlık yöneticileri atamalarından dolayı teşekkür etti. Bilindiği gibi Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım ise aynı atamalardan dolayı Öztop'a sert eleştirilerde bulunmuştu.

15 Ağustos 2020 - 14:22

Sağlık Sen'in İzmir Şubeleri arasındaki 'atama' çatlağı devam ediyor. Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım'ın 15 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen sağlık yöneticileri atamalarından dolayı İl Müdürü Burak Öztop'a sert eleştiriler hatta suçlamalar yöneltmişti. İşin ilginç yanı ise yine aynı sendikanın İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ise yönetimi ile birlikte İl Müdürü Öztop'u ziyaret etti. Özdemir, İl Müdürü Öztop'a liyakat esasına göre yaptıkları sağlık yöneticileri atamalarından dolayı teşekkür etti. Özdemir, yönetimi ile birlikte İl Müdürüne yaptığı ziyaretin fotoğraflarını da sosyal medyasından paylaşarak, "İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. M.Burak Öztop’a yeni dönem ve 15 Temmuz atamalarından dolayı yönetim kurulumuzla birlikte teşekkür ziyareti gerçekleştirdik. Sayın Müdürümüze göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

BU NEYİN KAVGASI?

Oysa aynı İl Müdürü, Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım'ın ise çok sert eleştirilerine muhattap olmuştu. Yıldırım, atamaların liyakatsiz olduğunu, kripto FETÖ'cülerin atamalara etki ettiğini iddia etmiş ve bu yönde televizyon ve gazetelere açıklamalarda bulunmuştu. Sağlık Sen'in İzmir'deki iki şubesi arasındaki bu zıt duruş 'bu neyin kavgası' sorusunu akıllara getiriyor.
SORUN ATAMALARDA MI 2 ŞUBE ARASINDA MI?

1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım'ın televizyon programına katılarak, "Genel Merkez ve şubeler" arkamızda demesinin ertesi gün 2 Nolu Şube Başkan ve yönetiminin İl Müdürü Öztop'a teşekkür ziyareti gerçekleştirmesi, 'sorun atamalarda mı yoksa iki şube arasındamı' sorusunu gündeme getirdi. il Müdürlüğündeki bazı yetkililer ise 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım'ın İzmir Valiliğince hakkında soruşturma başlatılmasının ardından sert eleştiriler yapmaya başladığını iddia etti.  Zira aynı tüzüğe tabii ve Yıldırım‘ın söylemlerinde bahsettiği 'erdemli hareket eden sendikanın' diğer şube başkanında herhangi bir rahatsızlık olmadığı gibi teşekkür ziyareti gerçekleştiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu!
Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu!
İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı
İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı