Sandal Belediye Meclisinden yetki istedi Ak Parti tepki gösterdi

Sandal Belediye Meclisinden yetki istedi Ak Parti tepki gösterdi

Bayraklı sınırları içerisinde bulunan meydan, kavşak ve kamuya açık çeşitli alanlara konulması düşünülen heykellerin, şartlı bağış anlaşması kapsamında yaptırılması ve protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi maddesi tartışma yarattı. Ayrıca Altınyol’un kaderi hakkında önemli bir bilgi de verildi.

04 Şubat 2020 - 21:45 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 - 21:48

Bayraklı Belediyesi Şubat ayı olağan ilk toplantısı bugün Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın idaresinde gerçekleşti. Mecliste ilçe sınırları içinde bulunan meydan, kavşak ve kamuya açık çeşitli alanlara konulması düşünülen heykellerin, şartlı bağış anlaşması kapsamında yaptırılması ve protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi maddesi gerilime neden oldu.

Meclis gündemine gelen söz konusu maddeyle ilgili Ak Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Aktaş, “Belediyenin bütçesi yok mu? Bağışlarla mı hizmet vereceğiz? Bu madde meclis gündemi için basit kalmıştır. O zaman çeşme ve kaldırım yaparken de meclis gündemine getirerek bağış mı alacağız?” şeklinde sert çıktı.

Başkan Serdar Sandal’a CHP’li meclis üyeleri de destek vererek söz konusu maddesin şeffaf belediyecilik için önemli olduğunun altını çizdi. Oylama sonucu Başkan Sandal yetkiyi 'oy çokluğuyla' aldı.

ALTINYOL İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Bayraklı Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalara değinen Başkan Sandal, Altınyol’un yerin altına alınmasıyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fizibilite çalışmalarına başladığını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elektrik toptan fiyatında indirim
Elektrik toptan fiyatında indirim
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay erteleme
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay...