SELÇUK’TA BAYRAM TEMİZLİĞİ: BAŞKAN SÜPÜRGEYİ ALIP SOKAĞA...

SELÇUK'TA BAYRAM TEMİZLİĞİ: BAŞKAN SÜPÜRGEYİ ALIP SOKAĞA İNDİ

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk’ta bir bayram klasiğini yaşattı. Geleneklerimizde var olan Bayram temizliğini sokağa taşıyan Başkan Sengel, “Süpürge ile sokakları temizledi. Selçukluların da büyük ilgili gösterdiği ‘bayram temizliği’ sonrası ise Filiz Başkanın hem çevre temizliği hem de doğanın korunmasına ilişkin önemli açıklamaları oldu.

12 Ağustos 2019 - 19:12 - Güncelleme: 12 Ağustos 2019 - 19:21

Selçuk, Kurban Bayramı öncesi adeta cadde cadde, sokak sokak temizlendi. Ancak bu temizliğin bir farkı vardı. Temizliğe sadece belediyenin temizlik ekipleri değil, bizzat Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de katıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği bayram temizliği sonrası ise Filiz Başkanın hem Kaz Dağları, hem Şirince hem de genel anlamda çevre temizliği konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bayram temizliğinin geleneklerimizin bir parçası olduğunu ifade eden Sengel, “ Selçuk’ta bayram öncesi temizliği başlattık. Eskiden kadınların bayram temizliği telaşını bizde Selçuk’ta sokaklara taşıdık. Daha temiz bir çevre nasıl oluyormuş, bunu gösterelim istedik. Elbette dikkatimizi çeken bazı duyarsızlıklar da oldu. Örneğin yerlerde çok fazla sigara izmaritine rastladık, bu durum beni üzdü. Ayrıca boş olduğu halde çöplerin konteynırların içine değil de yanına bırakıldığını gördük. Ayrıca çöp konteynırlarının yanında koltuk takımı, molozlar gibi orada olmaması gereken şeyler gördük. Biliyoruz ki temizlik ekiplerimiz çok büyük bir emek ve özveri ile çalışıyorlar. Vatandaş olarak bizler de biraz daha duyarlı olabiliriz diye düşünüyorum. Daha demiz bir çevre istiyorsak, çocuklarımıza daha  temiz bir gelecek bırakacaksak sanırım bizim de yapabileceklerimiz var.

BU EMEĞİN KARŞILIĞI YOK

Gerçekten temizlik ekiplerimizin, çalışanlarımızın çok ciddi efor sarf ettiğini biliyoruz. Bunu da gönüllülükle yapıyorlar. Bu özveriyi para ile pulla ölçemezsiniz. Bunun karşılığında bekledikleri ise bu saydığımız konularda biraz özveri göstermek” diye konuştu.

 

GÖNLÜMÜZ KAZ DAĞLARINDA

 

Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Başkanı Deniz Yücel ile ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katılımı ile bir basın açıklaması yapıldı. O saatlerde Selçuk’ta bayram temizliğine katılan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Biliyorsunuz aynı zamanda Kaz Dağlarında bir eylem var. Biz orada şunu söylüyoruz, ‘biz bu topraklarda yaşayanlar olarak toprağımıza, ağaçlara sahip çıkalım istiyoruz. Hiçbir maddiyat bunu karşılayamaz. Aynı şeyi Şirince’de açılmaya çalışılan mermer ocağı için de yaptık. Bunların toplamı ve bugün yaptığımız etkinliklerin amacı daha güzel bir yarın miras bırakmaktır. Daha güzel bir yarın için hem doğaya hem çevreye sahip çıkmamız ve çocuklarımıza da iyi örnek olmamız gerekiyor. Kaz dağlarına gidemedik ama orada mücadele eden herkesin yanında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köpek dışkısından bulaşan hastalığa karşı el yıkama uyarısı
Köpek dışkısından bulaşan hastalığa karşı el yıkama...
Yıldırım Kaya'dan İzmir'e spor ziyareti
Yıldırım Kaya'dan İzmir'e spor ziyareti