Simay Özyiğit: Bilgiyi paylaşmak kadar güzel bir duygu yok

Simay Özyiğit: Bilgiyi paylaşmak kadar güzel bir duygu yok

Sosyal medyanın baş döndüren gelişimi ve insanlar üzerinde yarattığı etki literatüre yeni yeni meslek dalları kazandırıyor. Yeni neslin hayallerindeki meslek artık influencer olmak.

12 Aralık 2019 - 14:34

Değişen teknolojiler ve gelişen sosyal medya hayatımıza yeni meslekler soktu. Bu mesleklerden en dikkat çekicisi ve son yıllarda cazibesi hızla artanı ise influencerlık. Youtube, Twitter, Instagram, Twitch gibi platformlarda fenomen olan isimlerin bir ürün ve ya markanın tanıtımını, reklamını kendi sayfası üzerinden yapması olarak tanımlanan Influencer sektörü de kendi yıldızlarını yaratıyor. İzmirli Simay Özyiğit de hızla artan takipçi sayısı ve kurumsal firmalardan gelen taleplerle instagramın en dikkat çeken influencerları arasına girdi. @simayozyigit kullanıcı adıyla Instagram'da hızla yükselen Influencer Simay Özyiğit, İzmir'de medya ve halkla ilişkiler sektöründe çalışırken hobi olarak başladığı instagram paylaşımlarını zaman içinde profesyonel bir işe dönüştürdü.

Son olarak Swissotel'de Satış Müdürü olarak kariyerine dam ederken influencer olmak için istifa eden Özyiğit, “Risk aldım. Ama kendimi mutlu hissettiğim bir iş yapmak istiyordum. Zaten Instagram hesabım oldukça ilgi çekmeye başlamıştı. Hatta tanınırlığım oteldeki mesleğimin önüne geçmiş durumdaydı. Bu durum yönetimle de sıkıntı yaşamam neden oluyordu. Sonunda kararımı verdim, 'ben Instagram ve sosyal medyada büyümek istiyorum' dedim. Kurumlara değil, kendime çalışacaktım ve kendi işimin patronu olacaktım. Bundan daha güzel ne olabilirdi ki?” dedi.


Influencer kariyerinin oğlu Kuzey doğduktan sonra hızla yükseldiğini anlatan Özyiğit, “Kuzey'le paylaştığım fotoğraflar çok dikkat çekti. Sayfamı ciddi bir kadın ve anne kitlesinin takip ettiğini öğrendim. Onlara tecrübelerimi, tecrübesizliğimi, mutluluğumu, üzüntümü, sorunlarımı kısacası yaşadıklarımı anlattıkça bir baktım benim gibi inanılmaz bir kitle var. Birlikte öğrenmek, bilgiyi paylaşmak kadar güzel bir duygu yok” diye konuştu.

Influencer olabilmek ne yaşın ne de mekanın önemi olmadığını vurgulayan Özyiğit, sözlerini şöyle sürdürdü; “Influencer olabilmek için bence ne yaşın ne mekanın önemi var. Artık ünlü olmak sanal ortamda başlıyor. Binlerce kişiye istediğiniz fotoğrafı atabiliyorsunuz, istediğiniz şarkıyı söyleyebiliyorsunuz. Sesiniz güzelse yaptığınız şarkıyla bir bakmışsınız ki fenomen olmuşsunuz. Reymen, Ben Fero hep bu şekilde ünlenen isimler, hatta ünlülerden bile fazla takipçileri var. Burası inanılmaz bir pazar. Eğer farklıysanız, iyi içerik ve görsel üretebiliyorsanız her zaman şansınız var.”

Instagram’da doğru ve ilgi çekici paylaşımlar yapmak ve daha geniş kitleler ile etkileşimde bulunmak için tavsiyelerde de bulunan Özyiğit, “Kesinlikle ilk önereceğim şey çekimlerinin özgün olması ve denenmemişi denemeye çalışmaları olacaktır. Çünkü benzer işler kimseye artı katmıyor. Fotoğraf çektikleri açı, ışık, paylaşırken yazdıkları metindeki cümleler çok önemli” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Vefa Destek Grubu görevlisiyiz' diyerek soygun yaptılar
'Vefa Destek Grubu görevlisiyiz' diyerek soygun yaptılar
oncusehir.com artık Bundle'da
oncusehir.com artık Bundle'da