Sivil Moloz Ekibi, kaçak moloza geçit vermiyor!

Sivil Moloz Ekibi, kaçak moloza geçit vermiyor!

Bornova Belediyesi’nin çevre ve görüntü kirliliğine neden olan moloz atıklarının uygun olmayan alanlara bırakılmasını engellemek amacıyla hayata geçirdiği Sivil Moloz Ekibi, ilçede kaçak moloza engel oluyor.

04 Ocak 2021 - 10:02

Başarılı çalışmalara imza atan Sivil Moloz Ekibi Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Zabıta personeline Başarı Belgesi ve hediye vererek teşekkür etti. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sivil Moloz Ekibi’nin  çalışmaları sonucu 2020 yılı içinde uygunsuz yerlere moloz dökümü yapan 89 tüzel ve  gerçek kişi suçüstü yakalandı.  Molozların atıklarının yoğun biçimde döküldüğü yer ve saatlerde vardiya usulü çalışma yapan ekipler, güvenlik kameralarının detaylı bir şekilde izlenmesi, muhtarlar ve duyarlı vatandaşların desteğiyle  moloz dökenleri tespit etti. Toplam da 755 bin TL para cezası kesildi.  

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Sivil Moloz Ekibi’ni ceza kesmek için değil, caydırıcı olmak için kurduk. Bunun için cezaları yasanın ön gördüğü tavan ücret üzerinden kesiyoruz. Ekibimiz sayesinde Bornova’da iyi çalışmalar yürütüyoruz. Hedefimiz daha temiz ve yaşanabilir bir kent yaratmak. 2021’de de kaçak moloz dökümlerine izin vermeyeceğiz. ”dedi. 

RANDEVULU MOLOZ SİSTEMİ

Bornova Belediyesi, Randevulu Moloz Toplama Sistemi ile çalışıyor. Vatandaşlar Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı santral numarasını arayarak molozları koyacağı yere konteyner talep ediyor. Çuvalladığı atıkları konteynerin içine koyuyor. Belediye ekipleri vinçli sistemle konteyneri alıp moloz döküm alanlarına taşıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle kapatıldı
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle...