Soyer, İzmir’de 2 hafta sokağa çıkma yasağı istedi!

Soyer, İzmir'de 2 hafta sokağa çıkma yasağı istedi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Valiliği bünyesinde kurulan Pandemi Kuruluna, İzmir'de 2 hafta sokağa çıkma yasağı kararı alınmasını önermişti. Soyer, bir kez daha o çağrıyı yineledi.

03 Nisan 2020 - 00:29 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 00:44

İzmir'in, İstanbul'dan sonra en fazla vaka sayısı görülen ikinci il olması İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 'tam karantina' çağrısını bir kez daha ön plana çıkardı. Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu'ya kentteki son durumu anlatan Soyer, devletin bilgi saklamasının tedirginliği ve belirsizliği büyüteceğini savunarak; İzmir’de en az iki hafta sokağa çıkma yasağı uygulanması çağrısı yaptı. 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sabri Şahin
  1 ay önce
  2 hafta sokağa çıkma yasağı konmalı
 • Şükriye ışıklı
  1 ay önce
  Gerçekten artık gelmeli bir sürü insan sokakta ama gelmeden öncede ihtiyaç sahiplerini düşünmek lazım işsiz kaldık bide aşsız kalmayalım lütfen
 • Hülya Özek
  1 ay önce
  Saygıdeğer başkanım Gerçekten sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerekir ben İzmir Karşıyaka nergizde oturuyorum.İnsanlar hiç bir şey yokmuş gibi sokakta ,evimin karşısında fırında insanlar sosyal mesafeyi koruyamıyorlar .Biz İzmirli olarak niçin buna uyamıyoruz. Eşim 68 ben ise 62 yaşındayım bu duruma ikimizde çok üzülüyoruz. Biz evdeyiz. Eşim kalp ben ise astım,tansiyo ve böbrek rahatsızlığı var. Sizlere güvenimiz çok bizler için en iyisini yaparsınız . Saygılar ve kolaylıklar diliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokak yasak ama deniz serbest sandılar... 46 bin 550 lira ceza yediler...
Sokak yasak ama deniz serbest sandılar... 46 bin 550 lira ceza...
17 yaşındaki Ceren'in katil zanlısı yakalandı... Kız arkadaşı sandığı için vurmuş!
17 yaşındaki Ceren'in katil zanlısı yakalandı... Kız arkadaşı...