Susmuş deprem dayanışması için davetiye beklemiş

Susmuş deprem dayanışması için davetiye beklemiş

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, dün meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri ile toplantı yaptı.

11 Kasım 2020 - 15:39

Toplantıya katılan İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un, “Deprem sonrası bizi çağırmadınız” sözlerine Başkan Serdar Sandal’ın tepkisi sert oldu. “Depremden sonra herkes işin ucundan tuttu. Kimseye özel davet çıkmadık. Ben vatandaşın derdiyle uğraşıyorum, siz ne diyorsunuz?” diyen Sandal'ın toplantıyı terk ettiği öğrenildi. Sandal’la birlikte İlçe Sekreteri Kemal Kaygül'ün de salonu terk etmesi dikkat çekti. 

İzmir'i vuran 6.9’luk depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı'da CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un tavırları tepki çekti. Sosyal medyadan 'kimseden aferin beklemediğini' açıklayan Susmuş'un, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a yönelik eleştirileri pardağı taşıran son damla oldu. 

Bilindiği gibi depremin hemen ardından Bayraklı Belediyesi harekete geçerek Osmangazi’deki hizmet binasında kriz masası oluşturdu. Vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına bu masa üzerinden yanıt verilmeye çalıştı. CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı ise Belediye ile birlikte hareket etmek yerine Öğretmen evinin yakınında faklı bir yardım ofisi açtı. Partililer vatandaşların ihtiyaçlarına imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalıştı. Ancak CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un bu süreçte Bayraklı Belediyesi ile temasa geçmediği öne sürüldü. İlçe başkanının Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un başkanlığında düzenlenen toplantılara da katılmadığı iddia edildi.

SANDAL TOPLANTIYI TERK ETTİ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, dün meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı bir toplantı düzenledi. İlk kriz toplantıya ilçe başkanı  Pınar Susmuş'un çağrılmamasıyla başladı. Daha sonra Susmuş'a davet gitti. Susmuş’un, “Genel başkan yardımcıları, parti yöneticileri geliyor bana haber verilmiyor. İlçe başkanlığı dışlanıyor. Bir koordinasyonsuzluk var” çıkışında bulunduğu Sandal’ın da, “Koordinasyonsuzluk diye bir şey kesinlikle yok! Bunun sorumlusu biz değil. Kriz masasının yeri belli. Beni de arayıp ‘şu isimler gelecek’ diye bilgi veriyorlar. Ben de yanlarına gidiyorum. Ben vatandaşın derdiyle uğraşıyorum. Herkes gelip işin ucundan tutuyor. Kimseye özel davet çıkmadık” dediği öğrenildi. Susmuş’un bazı sözleri üzerine Sandal’ın toplantıyı terk ettiği bildirildi. Sandal’la birlikte İlçe Sekreteri Kemal Kaygül'ün  de salondan çıktığı öğrenildi. Kaygül ve bazı ilçe yöneticilerinin bir süredir Başkan Susmuş'un tavırlarından rahatsız olduğu da gelen iddialar arasında yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! 1'i bebek 4 kişi etkilendi
İzmir'de korkutan yangın! 1'i bebek 4 kişi etkilendi
İzmir merkezli 60 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon
İzmir merkezli 60 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon