Tehlike büyük, ekmek yeniden poşete girsin!

Tehlike büyük, ekmek yeniden poşete girsin!

Corona virüsü tehlikesi büyüdükçe toplumdaki tedirginlik de artıyor. Açıkta satılan gıdaların virüsün muhtemel bulaşma yollarından birisi olarak gören vatandaşlar ise özellikle ekmeğin poşette satılmasını istiyor.

20 Mart 2020 - 13:25

Corona virüsü tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Ülkemizde de hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan virüse karşı devlet tüm önlemleri almaya çalışırken, vatandaşlar da virüsün muhtemel bulaşma yollarının tıkanması için harekete geçtiler. 
Öncelikle 'evde kal' çağrılarına büyük oranda uyan vatandaşlar, alınabilecek bazı önlemler konusunda da sosyal medyada önerilerini dile getiriyor. Bu noktada son günlerde bir çok kişi sosyal medya üzerinden 'ekmeğin yeniden poşet içinde satılması'nı gündeme getirdi. Virüsün açıkta satılan gıda ürünleri yoluyla bulaşabileceğinden endişe eden vatandaşlar, bu anlamda neredeyse herkesin hergün almak zorunda olduğu ekmeğin poşet içinde satılmasının gerek hastalığın yayılmasını önleme gerekse vatandaştaki tedirginliği azaltma anlamda büyük fayda sağlayacağı vurgulanıyor. 

AB İÇİN POŞETE GİRMİŞTİ AMA VAZGEÇİLDİ
Avrupa Birliği standratlarına uygun olarak Türk Gıda Kodeksi'ne göre yasal olarak ekmeğin poşette satılması için 1998 yılında yapılan düzenleme ile ülkemizde ekmek bir süre poşette satılmış. Ancak daha sonra uygulamadan vazgeçilmişti. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali cetin
    2 hafta önce
    Poşette ekmek var zaten isteyen kul***abilir. Bu isin faturasi 250 derecede pişen ekmeğe çıkarılmamalidir. Virüs ekmekten değil insandan bulaşır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...