Tire Belediyesi İncir Festivali üreticinin yüzünü güldürdü

Tire Belediyesi İncir Festivali üreticinin yüzünü güldürdü

Tire Gölet Şenlik Alanında düzenlenen festivalde Tireli incir üreticileri direk tüketici ile buluştu. Çevre il ve ilçelerden gelen misafirler kurulan standlardan alış veriş yaparken, düzenlenen yarışmalar büyük ilgi gördü. 

30 Eylül 2019 - 15:31

Sabah erken saatlerde başlayan festival akşam geç saatlere kadar sürdü. Etkinlikte İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası, Mesut Kemik ve saz arkadaşları sahne alırken, Tire Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu gösteri sundu.

BAŞKAN DURAN " TİRELİ ÜRETİCİNİN SESİ OLACAĞIZ"

Festivalde konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Tire Belediyesi olarak ilk defa incir festivali düzenlediklerini hatırlatarak " İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan incir için şu ana kadar hiçbir şey yapılmaması bizleri üzmüştür. Bizler de incir üreticisinin sesi olmak ve Ege bölgesinin en kaliteli incirini tanıtmak için bu festivali düzenledik. Tire Belediyesi olarak, kısa zaman içerisinde hayata geçireceğimiz daha pek çok etkinlik ve proje ile üreticimizi doğrudan tüketiciyle buluşturmayı amaçlıyoruz, tüm gücümüzle üreticimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Çiftçimizle omuz omuza, Tire’de yetişen İzmir’in en değerli incirinin markalaşması ve üreticimin hak ettiği üzere çok daha fazla kazanması için elimizden geleni yapacağız" dedi.


KAYMAKAM ÇOBANOĞLU EN GÜZEL İNCİRİ TİRE'DE YEDİM

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, 1 aydır ilçede bulunduğu belirterek, "Göreve başladığımdan bu yana Tire'yle ilgili güzel bilgiler edindik. Öncelikle tarımsal üretim anlamında en önemli ürünlerden birinin incir olduğunu öğrendik. 42 yaşındayım ve hayatım boyunca yediğim en lezzetli inciri Tire'de yedim. İncirimizin tanıtımı için bu festival organize edildi. Vatandaş, üretici ve tüketici ile birlikte güzel bir festival yaşıyoruz." dedi


YARIŞMALAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tire Belediyesi 1. İncir festivali birbirinden güzel yarışmalara sahne oldu. Festivalde en güzel yaş incir, kuru incir ve en lezzetli incirli tatlı yarışmaları yapıldı. Festivalin incir güzeli ise Somak Köyü'nden Arzu Adıgüzel seçildi. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyelerini protokol üyelerinin eşleri takdim etti.


KİMLER KATILDI?

Tire Belediyesi tarafından ilki düzenlenen İncir Festivaline;

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, eşi Kıvanç Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Seferihisar Belediye Başkanı eşi Fatma Yetişkin, İzmir İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, eşi Prof.Dr Figen Kırkıpınar, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Çetin, CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç, Tire İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Okay Cansu, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyoruk,Tire Belediyesi meclis üyeleri Cafer Tetik Gökhan Güngör, Görkem Orucak, Kamil Taşal, Serhan Aydın, Yalçın Kaya, Arif Demirkan, Ali Ayyıldız, Tire Ticaret Odası, Tire Ziraat Odas, Tariş Tire yönetim kurulu üyeleri, çevre ilçelerin İYİ Parti ve CHP yönetim kurulu üyeleri katıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de kaçak etil alkol imalathanesine baskın
İzmir'de kaçak etil alkol imalathanesine baskın
Garanti Bankası Kuşadası Şube Müdürü Pelin Yarmacı'ya saldırı!
Garanti Bankası Kuşadası Şube Müdürü Pelin Yarmacı'ya...