Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, son yolculuğuna...

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, son yolculuğuna uğurlanıyor

Hayatını kaybeden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, son yolculuğuna uğurlanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde tören gerçekleşti. Fatma Topalan Cami’de kılınacak cenaze namazından sonra Uygur’un naaşı Torbalı Mezarlığı’na defnedilecek.

19 Nisan 2021 - 16:37 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 17:05

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur'un vefatı tüm Torbalı’yı yasa boğdu. Evinde çıkan yangından sonra hastaneye kaldırılan bir müddet de evinde tedavi tedavisini sürdürülen Başkan Ramazan İsmail Uygur, solunum rahatsızlığına bağlı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yoğun bakım ünitesine alınan Uygur, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

NAAŞI TOPRAĞA VERİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde saat 16.30’da tören gerçekleşti. Saat 17.00’da Fatma Topalan Cami’de kılınacak cenaze namazından sonra Uygur’un naaşı Torbalı Mezarlığı’na defnedilecek.

Cenaze törenine Uygur’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan, Kani Beko, Atilla Sertel, İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu katıldı. 

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Torbalı’ya girerken güzel bir afiş bizi karşılıyor. “Torbalı’ya hoş geldiniz” diye gülümseyen bir belediye başkanı. Buradaki fotoğrafında da gülümseyen bir belediye başkanı var. Büyük hizmetleri var, büyük çabalar harcadı, büyük emekler verdi. Asıl bundan sonra yapacağı şeyler çok önemliydi ve hepimiz bekliyorduk. Kendisini hastanede ziyaret ettiğim zaman, emin olun aklımın ucundan ölüm bile geçmedi. Gayet güzel, sevecen, gülümseyerek, espri yaparak İzmir’den ayrılmıştım. Fakat dün akşam gelen haber gerçekten bizleri derinden yaraladı. Kendisini bir topluma, bir kitleye, daha açıkça ifade etmek gerekirse Torbalı’ya adamış olan bir belediye başkanını bugün sonsuzluğa yolcu ediyoruz. Kuşkusuz hepimiz aynı yolculuğa çıkacağız. Bundan kaçınma şansı yok. Gönül isterdi ki bütün o hizmetleri yerine getirebilsin. Verdiği çabalar gösterdiği emeği Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben hepinizi huzurunda verdiği hizmetler için ona minnet duyguları ifade etmek isterim. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...