Torbalı seçiminde AK Parti’nin ikinci itirazına da ret!

Torbalı seçiminde AK Parti'nin ikinci itirazına da ret!

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un görevdeyken hayatını kaybetmesi sonrasında yapılan seçimde CHP'nin adayının başkan seçilmesini yargıya taşıyan AK Parti'ye, mahkemeden ret kararı çıkmıştı. Kararın ardından ise AK Parti’nin adayı olan Özgür Erman Çağlar üst mahkemeye itirazda bulunmuştu. İzmir Bölge İdare Mahkemesi bu itiraz talebini de oy birliği ile reddetti.

22 Haziran 2021 - 17:25 - Güncelleme: 22 Haziran 2021 - 17:31
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un görevdeyken hayatını kaybetmesi sonrasında, Torbalı’da belediye başkanlık seçimi belediye meclisinde belediye başkanlığı seçimi yapılmış ve Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mithat Tekin belediye başkanı seçilmişti.

Seçimi kaybeden AK Parti, süreci yargıya taşımış; ancak İzmir 1'inci İdare Mahkemesinin AK Parti'nin talebini reddetmişti. Bu kararın ardından ise AK Parti’nin adayı olan Özgür Erman Çağlar üst mahkemeye itirazda bulunmuştu.

İzmir Bölge İdare Mahkemesi itirazı değerlendirerek karar verdi.  Mahkeme, dava dosyasında mevcut bilgi ve belgelere göre, mahkemece yürütmenin durdurulması istemi hakkında verilen kararda yasaya aykırılık bulunmadığından, itiraz talebinin reddine oy birliği ile karar verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de orman yangını çıktı!
İzmir’de korkutan baca yangını
İzmir’de korkutan baca yangını