Tunç Soyer: İzmir’in dağlarında çiçekler açacak

Tunç Soyer: İzmir'in dağlarında çiçekler açacak

CHP'nin İzmir Büyükşehir adayı Soyer, İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde esnasında yaptığı konuşmada, İzmir’de çok kısa sürede umut dalgasını doğmakta olduğunu görüyoruz. Bunu hissediyoruz. Bizde bunu karşılıksız bırakmayacağız. İzmir, Türkiye'yi değiştirecek. Bunu da tüm Türkiye’ye görecek. İzmir’in dağlarında çiçekler açacak. Çalışmalarımıza başlıyoruz" dedi.

06 Şubat 2019 - 11:07

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek yerel seçim mesajları verdi.

Deniz Yücel: Soyer’le daha da güçlüyüz

Ziyarette ilk olarak konuşan CHP İl Başkanı Deniz Yücel, “Sayın Soyer’in bu ziyareti bizim için çok önemli. Adaylığı açıklandıktan sonran Anıtkabir’i ziyaret ettik. Ardından İnönü ve Ecevit’in kabirlerini ziyaret ettik. İzmir’de 30 artı 1 hedefini gerçekleştirmek için söz verdik. Soyer’le daha da güçlüyüz. AKP ve MHP ittifakına ilçe vermeyeceğiz. Tüm İzmirlilerin desteğiyle yapacağız. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. İzmirliler de bunu biliyor. Eğitimiyle geçmişiyle nezaketiyle birikimiyle ve Seferihisar’da yaptıklarıyla Tunç Soyer ismi İzmir’e çok yakıştı. Büyük heyecan yaşattı” dedi.

Tunç Soyer: İzmir, Türkiye'yi değiştirecek

Yücel’den sonra konuşan İzmir Soyer şunları dile getirdi:

“İl Başkanımız, CHP için büyük şans. Ben öncelikle bu süreç içinde bana verdiği destek ve yakınlık için teşekkür ediyorum. Önümüzde kısa bir süre var. Kampanyayı birlikte yöneteceğiz. İl başkanlığı bu kampanyanın beyni olacak. Bu kısa sürenin planlanmasını yapacağız. İzmirliler büyük bir teveccühü gösteriyorlar CHP’ye. Ve güveniyorlar. Bizde bu güveni karşılıksız bırakmayacağız. İzmir’de çok kısa sürede umut dalgasını doğmakta olduğunu görüyoruz. Bunu hissediyoruz. Bizde bunu karşılıksız bırakmayacağız. İzmir, Türkiye'yi değiştirecek. Bunu da tüm Türkiye’ye görecek. İzmir’in dağlarında çiçekler açacak. Çalışmalarımıza başlıyoruz”

Tunç Soyer: Ölene kadar çalışacakmışız gibi çalışacağız

Başkan olduktan sonra yapacağı projeleri anlatan Soyer, “Katı atık, alt yapı sorunları, trafik sorunları. Bunlar önceliklerimiz olacak. İlk hafta ne yapacaksın diye bir şey yok. Ölene kadar çalışacakmışız gibi çalışacağız. Akdeniz kentlerle ilgili mektubu göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Tunç Soyer: Ben bunlardan usandım

Babası ve kendisi hakkından çıkan iddialar hakkında konuşan Soyer, “Ben bunlardan usandım. Birileri bunları gündeme getirmekten usanmadı. Hendek, PKK ile ilgili hiçbir açıklama yapmadım. Nereden yakıştırıyorlar anlamıyorum. Babamla ilgili de İzmir’in şu anda gündeminde yok. Seçmenin kendi soruları konuşulmasın diye yapılan bir kampanya. Bunu daha fazla konuşmak istemiyorum. İzmir’e haksızlık olduğunu düşünüyorum. Merkezi siyasetin yerel siyasetin farkları vardır. Bizler rozetlerimizi bir tarafa bırakıp herkesi kucaklamak zorundayız. Hangi partiden olursa olsun. Herkese hizmet etmek gerekiyor. Biz 31 Martta giderken herkesle görüşeceğiz. Herkesin oyuna talibiz. İzmir’i kucaklayacağız” şeklinde ifade etti. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Okan şimşek
    6 ay önce
    Tunç soyer aday olduğu müddetçe CHP ye sulalemden bir oy cikmaz bizi CHP den sogutmayin....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şırnak’tan acı haber: 1 asker şehit, 3 asker yaralı
Şırnak’tan acı haber: 1 asker şehit, 3 asker yaralı
Foça Belediyespor ilk çalışmasını yaptı
Foça Belediyespor ilk çalışmasını yaptı