Tunç Soyer Torbalı’da!

Tunç Soyer Torbalı'da!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı’ya giderek meclis üyeleri ile bir araya geldi.

22 Nisan 2021 - 18:52 - Güncelleme: 22 Nisan 2021 - 19:05

ÖNCÜŞEHİR - Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ardından vefat etmesinin ardından yeni belediye başkanının belirlenmesi için 27 Nisan Salı Günü belediye meclisi içinde seçim yapılacak.

CHP’nin 18, AK Parti’nin 10, MHP’nin 2, DEVA Partisi’nin 1 meclis üyesi bulunduğu Torbalı Belediye Meclisi’nde yeni belediye başkanı gizli oylamayla seçilecek. Seçimin ilk iki turunda üye tam sayısının üçte iki ve üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu aranacak. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak Dördüncü oylamada en fazla oy alan üye, belediye başkanı olacak.

Menemen’de yaşananların yaşanmaması için sıkı bir şekilde çalışan CHP’de süreç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde yürütülüyor. Bu süreçte Başkan Soyer ve İl Başkanı Yücel, bugün ikinci kez bir araya geldi.

Öte yandan Soyer bugün Torbalı’ya giderek tüm meclis üyeleri ile bir araya geldi. Görüşmenin ise devam ettiği bilgisine ulaşıldı. 

Torbalı’da, tüm meclis üyeleriyle görüşülüp tek bir isimde mutabakat sağlanacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...