Uğur Yıldırım: Birleşme, dayanışma ve geleceğe yürüme...

Uğur Yıldırım: Birleşme, dayanışma ve geleceğe yürüme zamanıdır

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Şimdi Cumhuriyet için, birikimleri ve geleceği için, tüm yurtseverlerin birleşme, dayanışma ve geleceğe yürüme zamanıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, ancak bu biçimde değerlendirilirse bir anlam kazanacaktır” dedi.

29 Ekim 2019 - 12:38

Çiğdem CANPOLAT - CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, birlik, beraberlik ve barış mesajları verdi. “Cumhuriyetimizi, değerlerimizi, çağdaşlık ve laiklik birikimlerimizi, kurumlarımızı rahat bırakın. Bütün sorunların çözümünün, ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi olduğunu öğrenmemiz için, bu ilke yeterince bedel ödedi” diyen Başkan Yıldırım, “Hepinizi akla, bilime, vicdana ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür edip, gereklerini yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım kutlama mesajına şu sözleriyle başladı:

“29 Ekim bir ülkenin kurtuluşunu ve yepyeni bir rejim seçimini tüm dünyaya duyuran, çağdaş demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Ulusundur” şiarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tanımlayan günüdür. 96. yılında Cumhuriyet Bayramınızı onurla kutlarken, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile düşünce ve mücadele arkadaşlarını, atalarımızı, şehitlerimizi ve Cumhuriyete değer katan güzel insanlarımızı, sevgiyle, rahmetle, minnetle anıyorum.”

“ÜLKEMİZ DERİN BİR UÇURUMUN KIYISINA GETİRİLMİŞTİR”

Cumhuriyetin zor yıllar geçirdiğini dile getiren Başkan Yıldırım, “96. yılında Cumhuriyetimiz, en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kadar, zor bir süreçten geçmektedir. Atalarımızın verdiği ‘kurtuluş’ mücadelesi, bugün Cumhuriyetimizi ve değerlerini koruma mücadelesine dönüşmüştür. Laiklik, demokrasi, insan hakları, hukuk ve kurumlarıyla birlikte, Cumhuriyetin tüm değerleri, ağır bir baskı altında, dönüştürülmeye, geri dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Bu esef verici çabaların altında, kör inançlar, cehalet, bilgisizlik, vefa ve vicdan yoksunluğu ile bilerek ya da bilmeyerek emperyalizme hizmet etmenin utanç vericiliği vardır. Bilgisiz ve bilinçsiz değil, tam tersine tüm gerçekleri çarpıtarak, bilinçli olarak yürütülen politikalar sonunda, ülkemiz derin bir uçurumun, kederin ve umutsuzluğun kıyısına getirilmiştir” dedi.

“YALNIZCA BAYRAM COŞKUSUYLA YETİNEMEYİZ”

“Bu ağır koşullarda, yalnızca bayram coşkusuyla yetinemeyiz” diyen Yıldırım “Ki bu vahim tablonun yaratıcıları, böylesi onur günlerini bilgilenme, öğrenme, özeleştiri verme, Cumhuriyetle ve onun değerleriyle buluşma fırsatını reddedip, yasaklanmaya, örselenmeye, yetmez içini boşaltmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadır.  “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesini tüm dünyaya öğreten bir ülke, emperyal paylaşım savaşının piyonu haline getirilmekte, nedeni yalnızca sorumluların bileceği bir serüvene sürüklemektedir” açıklamalarında bulundu.

“‘YURTTAŞLIK’ VE ‘ULUS’ KAVRAMLARI GÖMÜLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR”

Tek tip gençler yetiştirilmek için uğraşıldığını vurgulayan Uğur Yıldırım, “Geleceği gençlerine, bizzat kurucu önderi tarafından emanet edilen bir ülkede, çağdaş eğitimin tüm kurumları ve gerekleri mahvedilmekte, gerici, tek tip ve Cumhuriyet değerlerinden uzakta nesiller yetiştirmek için elden gelen yapılmaktadır. Başta kadın hakları olmak üzere, Cumhuriyetin birer nimeti olan tüm kazanımlar, ‘yurttaşlık’ ve ‘ulus’ kavramının içi boşaltılarak, gömülmeye çalışılmaktadır. Düşünce ve ifade özgürlüğü, basın, bilim, sanat, kısaca her biri Cumhuriyetin genetiği ve birikimini oluşturan alanlar ve kurumlar, boğulmakta, güdümlü hale getirilmektedir” diye konuştu.

“TAHRİBAT, KORKUNÇ BOYUTLARA ULAŞMIŞTIR”

Ülkenin birlikteliğini yıkmak için uğraştıklarını belirten Başkan yıldırım, “İnanç, köken, cins, mezhep, bölge ayrımını, ikbal uğruna pervasızca körükleyen, kışkırtan ve kirli politika malzemesi haline getiren zihniyetlerin yarattığı tahribat, korkunç boyutlara ulaşmıştır. İnançlar birbirinden uzaklaşmakta, ülkemizin bir bölgesini neredeyse unutmamız istenmekte, bin yıldır bir arada yaşayan kardeşliğimiz, her gün yeniden dinamitlenmektedir” dedi.

“BİRİKİMLERİMİZİ, KURUMLARIMIZI RAHAT BIRAKIN”

Bizim şimdilik tek sözümüz şudur diyerek sözlerine devam eden Yıldırım, “Cumhuriyetimizi, değerlerimizi, çağdaşlık ve laiklik birikimlerimizi, kurumlarımızı rahat bırakın. Bütün sorunların çözümünün, ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi olduğunu öğrenmemiz için, bu ilke yeterince bedel ödedi. Hepinizi akla, bilime, vicdana ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür edip, gereklerini yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİRLEŞME, DAYANIŞMA VE GELECEĞE YÜRÜME ZAMANIDIR”

Başkan Yıldırım mesajını şu sözleriyle sonlandırdı: “Şimdi Cumhuriyet için, birikimleri ve geleceği için, tüm yurtseverlerin birleşme, dayanışma ve geleceğe yürüme zamanıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, ancak bu biçimde değerlendirilirse bir anlam kazanacaktır. Ülkemizin, ulusumuzun ve yurtseverliğini her adımında gösteren Karşıyaka’mızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bir kere daha kutluyor, bugünleri bize armağan eden başta Büyük Önderimiz, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i yaratıp tarihimize onur veren bütün değerlerimizi saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber