Ünlü akademisyen Torbalı’daki öğrencilere rehber olacak

Ünlü akademisyen Torbalı'daki öğrencilere rehber olacak

Torbalı Belediyesi, pandemi nedeniyle evlerde eğitimlerini sürdüren öğrenciler için ‘Uzaktan Eğitim Söyleşileri’ etkinliğini devam ettiriyor. söyleşi programının mart ayı konuğu başarılı akademisyen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu.

24 Mart 2021 - 13:26 - Güncelleme: 24 Mart 2021 - 13:36

Torbalı Belediyesi, pandemi nedeniyle evlerde eğitimlerini sürdüren öğrenciler için ‘Uzaktan Eğitim Söyleşileri’ etkinliğini devam ettiriyor. Daha önce de öğrencilere yönelik çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Torbalı Belediyesi, öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde daha verimli eğitim alabilmelerini sağlamak adına ‘Uzaktan Eğitim Söyleşileri’ projesine başlamıştı. Her ay Türkiye’nin en önemli eğitimcilerin konuk olacağı söyleşi programının mart ayı konuğu başarılı akademisyen Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı, Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu. Hablemitoğlu, ‘Veli-Öğrenci İletişimi’ konulu söyleşisiyle hem velilere hem de öğrencilere seslenecek. 

ÖĞRENCİLERE REHBER OLACAK

Burak Akkol’un moderatörlüğünü üstlendiği söyleşide ‘Veli-Öğrenci İletişimi’ başlıklı söyleşi konusunda Hablemitoğlu, önemli soruları yanıtlayacak. 30 Mart Salı günü saat 20.00’da naklen yayınlanacak olan söyleşi, belediyenin sosyal medya hesaplarında yer alacak. Torbalı Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan söyleşi özellikle üniversite sınavına hazırlanan ve henüz meslek tercihlerini belirlememiş öğrenciler için de büyük avantaj sağlayacak. Öğrencilerin yanı sıra velilere de özel mesajları olacak olan Hablemitoğlu ayrıca mesleki tercihler ve hedefler konusunda da öğrencilere rehber olacak. 

UYGUR: BU SÖYLEŞİYİ KAÇIRMAYIN

Pandemi sürecinde ebeveyn-veli ilişkisinin önemine de değinecek olan başarılı akademisyen, sosyal medya hesaplarından söyleşi programını paylaşarak Torbalı Belediyesi aracılığıyla hazırlanan bu programı tüm Türkiye’deki öğrenci ve velilerin takip etmesini istedi. Göreve gelir gelmez Torbalı’da öğrencilere yönelik kariyer günleri, deneme sınavları, rehberlik çalışmaları ve çeşitli yarışmalar düzenleyen Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur “Eğitim alanında yaptığı çalışmalar, akademik kariyeri ile kendini ispatlamış, Türkiye’nin saygın akademisyenlerinden olan Şengül Hablemitoğlu ile önemli bir söyleşiye imza atacağız. Online gerçekleşecek olan söyleşiyi tüm ilçe sakinlerimizin kaçırmamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
AK Parti İzmir İl Başkanlığı da Kabaş için suç duyurusu yaptı!
AK Parti İzmir İl Başkanlığı da Kabaş için suç duyurusu...