Üretici Kadınlara Destek Protokolü

Üretici Kadınlara Destek Protokolü

Başkan Utku Gümrükçü Kemeraltı’nda üretici kadınlarla protokol imzaladı.

13 Aralık 2019 - 10:01

El emeğini görünür kılma ve ekonomik değere dönüştürme çabasındaki kadınların her zaman yanında olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sabah mesaisine, kadınların el emeğini görünür kılıp ekonomik değer kazandırmak, yerel ve toplumsal kalkınmadaki katkısını güçlendirmek amacıyla Kemarlatı’ndaki Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)’nın işletmesi Nahıl Dükkan’a ziyaretle başladı.

Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin satışının yapıldığı Nahıl Dükkan’da KEDV Genel Başkanı Şengül Akçar ve İzmir Şube Başkanı Ayşe Temiztaş yaptıkları çalışmalarla ilgili Başkan Utku Gümrükçü’ye bilgi verdi. Daha sonra Başkan Utku Gümrükçü, Çiğli’nin yerelinde kadın emeğini görünür kılacak ve değer kazandıracak çalışmaların KEDV işbirliği ile yürütülmesi, KEDV Genel Başkanı Şengül Akçar ile işbirliği protokolüne imza attı.


BAŞKAN UTKU GÜMRÜKÇÜ: “KADINLARIMIZ GÜÇLENDİRİLMELİ”

Toplumda kadının emeğinin ve sözünün güçlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Utku Gümrükçü, değişken ekonomik koşullar, hızlı kentleşme, yoksulluk, işsizlik, sosyo- kültürel değişimlerin yarattığı ekonomik ve toplumsal baskıların, kadın şiddeti, aile içi travmalar ve sağlıksız toplum koşullarına dönüşmemesi için, kadınlara eşit eğitim, istihdam ve ekonomik olanaklarının yaratılması, toplumda kadının sözünün ve emeğinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Gümrükçü, bu kapsamda, Çiğli’de de kadını sosyo- ekonomik ve sosyo-kültürel olarak güçlendirecek eğitim, işgücü destek programlarının geliştirilmesinin öncelikli gündemleri olduğunu belirtti.


BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ ÜRETİCİ KADIN PAZARINI GEZDİ

Başkan Gümrükçü, Nahıl Dükkan’da imzalanan işbirliği protokolünün ardından Kızlarağası Hanı'nda Çarşamba günleri Ege Kadın Buluşması koordinasyonu tarafından kurulan Üretici Kadınlar Pazarını ziyaret etti. Bu hafta stant açan “Sasalı Üretici Pazarı” ve “Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi” üretici kadınlarının sergisini gezen Başkan Gümrükçü, kadınlara yaz, kış demeden dayanışma ruhu içerisinde kadın emeğini görünür kılan değerli çabaları için teşekkür etti ve sabah kahvaltısını stantlardan aldığı ev yapımı böreklerle yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!