Üst geçit projelerine estetik dokunuş

Üst geçit projelerine estetik dokunuş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ana arterler üzerindeki yeni yaya üst geçitlerini kentin yaşam kalitesini ve konforunu artıracak tasarımlarla zenginleştiriyor.

01 Mart 2021 - 11:31

İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka Girne Caddesi’ne iki yeni yaya üst geçidi kazandıracak. Yeni Girne Pazaryeri ile Şehit Erhan Vuruşkan Parkı’na karşıdan karşıya geçişleri güvenli ve konforlu hale getirecek yeni yaya üst geçitleri mimari tasarımıyla da dikkat çekecek.

Engelli, yaşlı ve bisikletlilerin kullanımına uygun yürüyen merdivenli ve asansörlü her iki yaya üst geçidinde konforlu bir kullanım sağlanması amacıyla üst örtü de planlandı. Gölgelikli yeni yaya üst geçitlerinin pazaryeri ve park tarafındaki merdiven bölümlerinde kentlilerin dinlenmesi için amfiler tasarlandı. Her iki üst geçidi de yayaların merdivenden çıkmaya başladığı andan itibaren çevreyi izleyebileceği şekilde planlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yeni Girne Caddesi’ne görsel zenginlik katacak iyi yeni yaya üst geçidi için yapım ihalesine çıkmaya hazırlanıyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğur temizsu
    1 ay önce
    Birde metro inişlerinide yürüyen merdiven yapsalar engelli ve yaşlı insanlar bebekli aileler çocuk arabalarını indiremiyorlar kalp ve nefes darlığı o***lar çok eziyet ve sıkıntı çekiyorlar üçyol üç kuyular istasyonları Hatay istasyonu göztepe istasyonu İzmir spor istasyonu bunlar aklıma gelenler asansörler çalışmıyor çıkışı dahi yürüyerek çıkıyor engelli ve özürlüler yürüyen merdivenler yapınız inişleride çlkşlarıda hangi çağda yaşıyoruz eller aya biz yaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o anları anlattı
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o...
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu:
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu: "İzmir üvey evlat"