Vali Köşger İzmir’den ilk tweet’ini attı... Peki ne...

Vali Köşger İzmir'den ilk tweet'ini attı... Peki ne paylaştı...

İzmir Valisi Köşger görevine başladı: İzmir'i bulunduğu noktadan daha ileriye, daha güzel bir noktaya taşımak niyetiyle 'Bismillah' diyoruz. Allah utandırmasın.

19 Haziran 2020 - 11:19 - Güncelleme: 19 Haziran 2020 - 11:36

İzmir'e ulaşan Köşger, İzmir Valiliği önünde polis tören mangasınca karşılandı. Vali yardımcıları, daire amir ve müdürleriyle bir araya gelen Vali Köşger, ardından makamına geçti.

Köşger, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin Ege'nin incisi ve Türkiye'nin Batı'ya açılan kapısı olduğunu kaydederek, "Türkiye'nin ekonomik anlamda çok önemli şehirlerinden, liman şehri İzmir'i bulunduğu noktadan daha ileriye, daha güzel bir noktaya taşımak niyetiyle 'Bismillah' diyoruz. Allah utandırmasın. Temennimiz odur. Bu bir bayrak yarışıdır." diye konuştu.

İzmir'in her anlamda çok önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Yavuz Selim Köşger, şöyle devam etti:

"İzmir hem tarımda, hem turizmde hem de sanayi ve hizmet sektöründe çok önemli bir potansiyele sahip. Tek bir alanda değil çok alanda İzmir marka olmuş bir şehir. İzmir hem eğitimli, aydın insanların memleketi hem de ciddi eğitim kapasitesi olan bir şehir. 9 üniversitesi olan, 700 bini aşkın ortaöğretimdeki öğrencisiyle eğitim, öğretim kadrosuyla çok önemli bir şehir."

Köşger, devletin bütün kurumlarının uyum içerisinde, yerel aktörleri de işin içerisine katarak İzmir'i daha iyi bir noktaya taşımak istediklerini bildirdi.  

Meslek hayatının başında 1993 yılında Beydağ ilçesinde 3 ay kaymakam vekilliği yaptığını aktaran Vali Köşger, Aydın Valisi olarak da sık sık kente geldiğini de sözlerine ekledi.

MAKAMDAN SAAT KULESİNİ ÇEKİP PAYLAŞTI

Vali Köşger, makamına geçtikten sonra da İzmir Saat Kulesinin bir kare fotoğrafını çekip twitter'da "Merhaba İzmir, Bismillah..." mesajıyla paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soyer: 90 dakika kalkmıyor, 120 dakikaya çıkıyor
Soyer: 90 dakika kalkmıyor, 120 dakikaya çıkıyor
İzmir'de '90 dakika istediğin kadar git' dönemi bitiyor!
İzmir'de '90 dakika istediğin kadar git' dönemi bitiyor!