Yarım asırlık ağaçlar inşaat alanından başka yere taşındı

Yarım asırlık ağaçlar inşaat alanından başka yere taşındı

Ci Group, Yeni Bornova Kent Merkezi Bölgesi’nde hayata geçireceği Bornova Allways 1000 evler projesi için inşaat alanında bulunan ağaçların kesilmemesi, başka bir alana taşınması için uğraş veriyor. Projenin bugünkü kısmına kadar 90’a yakın ağacı farklı yere naklederek ağaçların kesilmesi önlendi.

07 Şubat 2021 - 11:22
Reklam

Ci Group Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Aktaş, “Yeni Bornova projemizin inşaat sahasındaki ağaçları, özel araçlarla taşıdık. Ağaçların kökleriyle birlikte nakletmek, doğaya verdiğimiz önemi gösteriyor” dedi. Ci Group, Bornova’da başlayacağı proje nedeniyle bölgede bulunan palmiye, hurma, nar, ceviz, narenciye, erik ve zeytin ağaçlarının da aralarında olduğu 90 ağacı, taşımaya başladı. Doğa için kollarını sıvamaktan geri durmayacaklarını belirten Aktaş, “Yeni projemizin inşaat sahasında bulunan yarım asırlık ağaçları kesmeye içim el vermedi. Bizim in doğa demek yaşam demektir” dedi.

“Yeni Bornova’ya yeni yaşam alanı”

Aktaş, inşaat sahası içinde taşınamayacak tüm ağaçların korunması için çaba gösterdiklerini de dile getirerek, “Hepsi en az 70-90 yıllık güzel ağaçlar. Burayı aldığımız andan itibaren hiçbir şekilde ağaçları kesmeyi düşünmedik. Ne yapabileceğimizi araştırdık ve bu işi yapan firmayı bulduk. Bu uygulamayla ağaç kesilmesinin önüne geçiyoruz. Doğamızı hep birlikte koruyalım” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de parkı kana buladılar: 1 ölü, 3 yaralı
İzmir’de parkı kana buladılar: 1 ölü, 3 yaralı
Kocasının iş arkadaşı tarafından bıçaklanan kadın ağır yaralandı
Kocasının iş arkadaşı tarafından bıçaklanan kadın ağır...