Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir?

Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir?

Görevden alınan Mehmet Cahit Turan'ın yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atanan Adil Karaismailoğlu'nun kim olduğu merak ediliyor. İşte özetle Adil Karaismailoğlu kimdir sorusunun cevabı...

28 Mart 2020 - 02:50

19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon'da dünyaya gelen Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. 

1995 yılı Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT de Yapı Bakım Daire Başkanlığı'nda mühendis olarak, Motor Yenileme Fabrikasında ve İkitelli Garajında Müdür olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 13 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne getirildi. 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 28 Mart 2020 tarihinde görevden alındıktan sonra da Cumhurbaşkanlığı kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı. Adil Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...