Yolcu uçağıyla irtibat kesildi! Radarda kayboldu

Yolcu uçağıyla irtibat kesildi! Radarda kayboldu

Endonezya'da iç hat seferi yapan bir yolcu uçağıyla irtibat kesildi. Uçakta 50'den fazla yolcu olduğu belirtiliyor. Kalkıştan yaklaşık 5 dakika sonra uçakla irtibat kurulamadığını kaydeden yetkililer en son iletişimin yerel saatle 14.40 olduğu bilgisini paylaştı.

09 Ocak 2021 - 14:31

Endonezya’da Sriwijaya Havayolları’na ait "SJ182" sefer sayılı yolcu uçağı ile irtibatın kesildiği bildirildi.

Uluslararası Haber Ajansı Reuters'ın haberine göre, uçaktan 50'den fazla yolcu bulunuyor. Reuters'ın Metro TV'de dayandırdığı bir başka bilgiye göre, irtibatın kesildiği yolcu uçağının modeli Boeing 737-500.

UÇAĞIN KOORDİNATININ BELİRLENMESİ İÇİN HAZIRLIKLAR YAPILDI

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati başkent Cakarta-Pontianak seferini yapmak üzere havalanan uçağın koordinatının belirlenmesi ve arama kurtarma çalışmalarına ilişkin hazırlıkların yapıldığını ifade etti.

Kalkıştan yaklaşık 5 dakika sonra uçakla irtibat kurulamadığını kaydeden İriwati, en son iletişimin yerel saatle 14.40 olduğu bilgisini paylaştı.

FlightRadar'da yer alan bilgide söz konusu uçağın 26 yaşında Boeing 737-500 olduğu görülüyor. FlightRadar'da yer alan bilgide söz konusu uçağın 26 yaşında Boeing 737-500 olduğu görülüyor.

Endonezya'da Lion Hava Yollarına ait "JT 610" sefer sayılı Boeing 737 Max 8 tipi uçak, 29 Ekim 2018'de, Cakarta'dan Sumatra Adası'ndaki Pangkal Pinang şehrine gitmek üzere havalandıktan kısa bir süre sonra denize çakılmıştı. Kazada, 189 kişi yaşamını yitirmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama:
Türk Tabipleri Birliği'nden korkutan açıklama: "Çoğu ilde...
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!
İzmir'deki depo cayır cayır yandı!