Yücel’den o iddialara sert tepki: Karnından konuşmasınlar

Yücel’den o iddialara sert tepki: Karnından konuşmasınlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik gerçekleştirilen HDP ve PKK operasyonları hakkında BBP Genel Başkanı Destici ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, aynı durumun İzmir'de de yaşandığını öne sürmüştü. Bu ifadelere CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den sert tepki geldi. Yücel, “Bunu söyleyenlere ancak sunu söyleyebilirim. Karnından konuşmasınlar. Ellerinde somut bir delilleri varsa çıkarırlar, yargı gereğini yapar” dedi.

17 Ocak 2022 - 09:30

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) çalışan yüzlerce personelin "terör örgütleri ile iltisaklı veya irtibatlı olduğu yönündeki ihbar ve tespitler üzerine" özel teftiş başlatılması tartışmaları devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik gerçekleştirilen HDP ve PKK operasyonları hakkında BBP Genel Başkanı Destici ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya aynı durumun İzmir'de de olduğunu hatta PKK yanlılarına toplantılar yaptırıldığına dair ifadeler öne sürmüştü.

Bu ifadelere CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den yanıt geldi.

“KARNINDAN KONUŞMASINLAR”

İddialara yanıt veren Başkan Yücel, “Bunu söyleyenlere ancak sunu söyleyebilirim. Karnından konuşmasınlar. Ellerinde somut bir delilleri varsa çıkarırlar, yargı gereğini yapar. Kaldı ki belediyede işe alınırken adli sicil kaydı istenir. Adli sicil kaydı temiz olan birini belediyede iş başı yaptırırsınız. Bunun daha ötesi bir şey varsa bu da emniyetin ve devletin istihbarat kurumlarını görevidir. Belediyelere ve belediye başkanlarına istihbarat görevi yapmak gibi bir sorumluluk ya da yükümlülük kimse yükleyemez" dedi.

“AĞIR BİR YENİLGİ ALMAK AKP'NİN DENGELERİNİ BOZDU”

“Bunun arkasında bir takım hesaplar bir takım planlar olabilir” diyen Yücel, “Seçim yaklaşıyor. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmek yerel seçimlerde ağır bir yenilgi almak AKP'nin dengelerini bozdu. Bu nedenle yasanın ve demokrasinin el verdiği imkanların ötesinden bir takım şeylere tevessül edebilirler. Ancak ne yapılırsa yapılsın bunların hiçbiri AK Parti'nin iktidardan inmesini engelleyemez. Tabandan gelen dipten gelen bir hareket var bunun önüne kimse geçemez" açıklamalarında bulundu.

“CHP UCUZ SİYASET OYUNLARINA KAPILARAK HAREKET ETMEZ”

Öte yandan Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sokaklara döküleceklermiş, 15 Temmuz'u görmediniz mi? Aynı dersi alırsınız" sözüne yanıt verdi.

Yücel, “Biz sokaktayız. Tahrik etmeye kışkırtmaya yönelik bir takım söylemler. Daha ötesi yok. Ne Cumhuriyet Halk Partisi ne de toplumun diğer kitleleri ve diğer muhalefet partileri bu tahriklere, kışkırtıcı söylemlere ya da ucuz siyaset oyunlarına kapılarak hareket etmezler. Sokaklardayız ve basın açıklamamızı yapıyoruz, toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam ediyoruz. Ancak onların anladığı anlamda sokağa çıkılmasını kimse beklemesin. Biz bu iktidarı demokratik yollarla sandıkta yeneceğiz" ifadelerini kullandı.

“DEMİRDEN KORKAN TRENE BİNMEZ”

Son dönemlerde siyasilere karşı fiziki saldırılar arttığı için endişeli olmadığını söyleyen,Hiçbir şekilde tedirgin etmiyor.  Neticede bu görevler ateşten gömlektir. Demirden korkan trene binmez. Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın biz görevimizi yapmaya partimizin ve toplumun bize yüklemiş olduğu görevleri ve sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı, geliyoruz
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı,...
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu