Yücel’den ‘ön seçim’ çıkışı: “Yüreği olan ön...

Yücel’den ‘ön seçim’ çıkışı: “Yüreği olan ön seçime girer!”

Danışma Kurulu toplantısında dile getirilen ön seçim konusunda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Demokrasiyi savunuyorsak önseçim olmalı. Buna itiraz eden kimse yoktur. Ancak önseçim de bugünün meselesi değildir. Şu anda önümüzde bir seçim var mı? Seçim takvimi geldiğinde bunu konuşuruz tartışırız. Önseçim kararı çıktığında kendine güvenen, örgütte karşılığı olan/olduğunu düşünen ya da yüreği olan önseçime girer, ön seçime girmeye tercih etmeyenlerde seçme girmez" dedi.

10 Ekim 2021 - 18:14

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – CHP İzmir İl Danışma Kurulu toplantısında konuşmaların bitmesi sonrası kürsüye çıkarak değerlendirmelerde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, parti içinde milletvekillerinin bile sık sık karşı karşıya geldiği önseçim tartışmaları hakkında da konuştu.

Ön seçimin şu an parti gündeminde olmadığını söyleyen Başkan Yücel, "Bir takım eleştirir oldu, olacaktır elbet bu toplantıların amacı budur. Önseçim genel olarak bazı arkadaşlarımız gündeme getirdi. Elbette demokrasiyi savunuyorsak önseçim olmalı. Buna itiraz eden kimse yoktur. Ancak önseçim de bugünün meselesi değildir. Şu anda önümüzde bir seçim var mı? Seçim takvimi geldiğinde bunu konuşuruz tartışırız. Önseçim kararı çıktığında kendine güvenen, örgütte karşılığı olan/olduğunu düşünen yada yüreği olan önseçime girer, ön seçime girmeye tercih etmeyenlerde seçme girmez. Bu mesele bunun meselesi değil. Şimdi bazı hassasiyetler vardır, önseçim meselesi CHP'nin hassasiyet duyduğu bir meseledir. Şimdiden bunu kaşıma, köpürtmek doğru bir yöntem değildir. Zamanı geldiğinde konuşulur, tartışılır, karar alınır ve o karar neyse uygulanır ve kimsenin buna itirazı olmaz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi