Yücel’den Zafer mesajı ve çağrı: ‘Tüm kenti bayraklarla...

Yücel’den Zafer mesajı ve çağrı: ‘Tüm kenti bayraklarla donatmaya çağırıyorum’

30 Ağustos Zafer Bayramı, 97. yıl dönümünde tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

29 Ağustos 2019 - 16:52

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında gerçekleştirilen, Milli Mücadelenin dönüm noktası 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılı büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zaferi’nin 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yücel, mesajında;

"30 Ağustos, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlayan ve yedi düvele karşı verilen Milli Mücadelenin 1922'de Dumlupınar’da büyük bir zaferle taçlandığı destandır. 30 Ağustos, tam bağımsızlığımızın, halkımızın emperyalizme karşı tek vücut direndiği, bağımsızlık ve egemenlik mücadelemizin zafer günüdür. 30 Ağustos zaferi aslında bir anlamıyla da, yeni ve genç Türkiye Cumhuriyeti’nin de kuruluşunun müjdecisidir.  Ne mutlu ki Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan sevgisini ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykıran Türk Milleti, 97 yıldır cumhuriyetle, demokrasiyle, Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla nefes almaya devam etmektedir. Dün olduğu gibi bugün de ülkemize, Cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze kastetmeye çalışanlar, asla başarılı olamayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir coşkuyla kutlanılan 30 Ağustos zaferinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitleri ve ebediyete intikal eden kahraman gazileri rahmet ve minnetle anıyorum."

YÜCEL'DEN 30 AĞUSTOS ÇAĞRISI

Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, “30 Ağustos’ta tüm İzmirlileri evlerini, sokaklarını ve tüm kenti bayraklarla donatmaya çağırıyorum. Al yıldızlı bayraklarımızla donatılmış bir İzmir, 30 Ağustos ile ilgili sorunları olanlara en iyi mesajı vermiş olur” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
TOKİ Karabağlar kura çekiliş tarihi belli oldu
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak
Davutlar’da artık altyapı sorunu konuşulmayacak