Yunanistan NATO’daki Türkiye itirazını geri çekti

Yunanistan NATO'daki Türkiye itirazını geri çekti

Yunanistan, NATO'nun Türkiye'ye hava desteği vermesine yönelik itirazını geri çekti. Böylece NATO'nun Suriye'de Türkiye'ye hava desteği vermesinin önündeki engel kalktı.

29 Şubat 2020 - 21:41 - Güncelleme: 29 Şubat 2020 - 21:58

Sputnik'in haberine göre Yunanistan, Türkiye'ye yapılması planlanan NATO desteği konusundaki itirazını geri çekti. Böylelikle Türkiye'ye hava desteği verilmesinin önündeki engel kalktı. 

MÜLTECİ KORKUSU MU ABD BASKISI MI?

Daha önce NATO'nun Türkiye'ye hava desteği vermesine itiraz eden Yunanistan'ın bu kararı almasında neyin etkili olduğu merak ediliyor. Bilindiği gibi Türkiye, İdlib'de hava saldırısına uğramış ve 36 mehmetçiğimiz şehit olmuştu. Bu saldırının ardından Türkiye, NATO'nun sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirmesini talep etmişti. 

Bununla birlikte de Türkiye artık Suriyeli mültecilerin Avrupa'ya geçişine engel olmayacağını açıklamış ve binlerce mülteci Bulgaristan ve Yunanistan'a geçmek üzere harekete geçmişti. 

Öte taraftan ABD'nin de Türkiye'ye NATO üzerinden destek olmak istediği de konuşuluyor. ABD Dış İşleri Bakanı Mike Pompeo da "Türkiye'ye yardım seçeneklerini değerlendiriyoruz" açıklamasında bulunmuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi