ZEYBEKÇİ: İZMİR’İ ÇÖPE ATMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ!
  • Reklam

ZEYBEKÇİ: İZMİR'İ ÇÖPE ATMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Ak Parti Seferihisar İlçe Kongresinde CHP'ye sert eleştiriler yönelten Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi, iddialı çıkışlar yaptı, "İzmir'i çöpe atmalarına izin vermeyeceğiz" dedi. Kongredeki konuşmacıların hedefinde ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer vardı.

19 Eylül 2020 - 23:13 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 23:53

AK Parti'nin 7'nci olağan kongre süreci bugün gerçekleştirilen Seferihisar ve Karaburun kongreleri ile sürdü. İki ilçede de mevcut başkanlarla yola devam kararı alınmıştı. Seferihisar'da İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Karaburun'da da yine mevcut İlçe Başkanı Adem Avcı tek aday olarak seçime girdiler.

Her iki ilçedeki kongreyede AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi, AK Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Her iki kongrede de protokol konuşmalarının hedefinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer vardı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Seferihisar önemli bir ilçe… Bu ilçede 10 yıl Hamit Nişancı belediye başkanlığı yaptı ve 2009'da mükemmel bir belediye bıraktı. Normalde 2009'daki seçimi kazanan da Hamit Nişancı'ydı. Ancak bildiğiniz üzere seçimde bir açık bir de gizli ittifak vardı. Bu ittifak ile birlikte kazanan onlar oldu. 2009'da Hamit Nişancı başkanımız bıraktığında Seferihisar'da her şey güllük gülistanlıktı. Şu an ise bitmiş bir Seferihisar, bitmiş ve tükenmiş bir Seferihisar ile karşı karşıyayız. Zaten 2009'dan 2019'a kadar da hiçbir şey yapılmadı” dedi.

Bir kez daha İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ’90 dakika’ eleştirisi yapan Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü:

SEFERİHİSAR'IN TÜM MALLARINI SATTILAR

“Seferihisar’ın bütün mallarını sattılar ve sıra İzmir'e geldi. Aziz Kocaoğlu döneminin satışlarına bakın bir de 500 günde Soyer'in satışlarına bakın. Kasadaki para bitti, 600 milyar borçlandı. Daha 2 sene var… En son başkan ne yaptı? 12 yıldır başarı ile uygulanan 90 dakika uygulamasını kaldırdı ve ulaşıma zam yaptı. Bu sistemden emekçi halkımız faydalanıyordu. Biz, ‘bu yanlıştan dönün’ dedik, dönmediler. Meclis üyelerimiz başarılı bir önerge sundular mecliste ancak bu kabul edilmedi. Halkın menfaatine olan bu önergeyi kabul etmediler. Başkanın eski belediyesine bak geleceği gör. 2024'de başta Seferihisar olmak üzere birçok ilçeyi kazanacağız ve inşallah Büyükşehir'i de 2024'de AK Partili bir belediye haline getireceğiz.”

BAYRAĞI DEVRALAN VE DEVREDEN BİRLİKTE YOL YÜRÜR
Ak Partinin 19 yılda onlarca yıla sığmayacak kadar icraat yaptığını söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ise sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim her kongremiz ilk günkü aşkla geçiyor. Daha kurulurken bu millete umut olmuş, 19 yıllık parti olmamıza rağmen yüzyılların sorumluluğunu taşıyan bir partiyiz. Karşımızdaki muhalefet çalışmalarını sadece reklam panolarında yapan bir muhalefet… Çok kısa bir süre önce şahit olduk. Soyer, bizim grup başkanvekilimizle tartışırken ‘demokrasimizi hak etmiyorlar’ dedi. Demokrasiyi ne kadar vereceklerini kendileri belirliyorlar. AK Parti kurulduğu gün bunlar geride kaldı. Sadece milletimizden aldığımız güç ile 2071'e hedef koyabiliyoruz. Milletin gücü ve duası haricinde güvendiğimiz hiçbir şey olmadı. Geçen 19 yıllık süre içinde onca yıla sığmayacak hizmet yaptık. Bunları yaparken şunu unutmadık. Kolay değil öyle her seçim kapı kapı gezmek. Bunu yüreğinde memleket sevgisi olan yapar. Bu gün kongredeyiz bayrağı devreden arkadaşlarımız olacak. Ancak bilirler ki bizde bayrağı devretme yoktur. Bizde bayrağı devreden de devralanda birlikte yol yürür. Buradan Doğu Akdeniz'e selam göndermek istiyorum. Bizim kimsenin toprağında derdimiz yok bunu herkes gördü. İlk günkü aşk ile yola devam durmak yok diyoruz.”

ZEYBEKCİ: SAAT KULESİ’NİN ETRAFINDA O ZEYBEK OYNANACAK
Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi de sert eleştiriler yaptı. Konak'taki tarihi saat kulesinde zeybek oynama sözüne bir kez daha atıfta bulunan Zeybekçi,  "2024'de o zeybek Saat Kulesi'nin etrafında oynanacak" diyerek hedeflerinin Büyükşehir'i kazanmak olduğunu söyledi.

Zeybekçi de şöyle konuştu: "İzmir'in en güzel yöresi Seferihisar'dır. Ne yaptılar burayla ilgili son 10 yılda? Daha çok betona teslim ederek, varlıklarını peşkeş çekerek, hem de 3 kuruşa sattılar. Bizim işimiz kişilerle şahıslarla değil. Bizim derdimiz İzmir ve Seferihisar… Türkiye'ye İzmir lazım… İzmir'i çöpe atmalarına müsaade etmeyeceğiz. 2019 yılında Antalya ya 22 milyon turist geliyor. İzmir'in tamamına gelen turist sayısı 1 milyon bile değil. Ne oluyor İzmir'e? Turizm planlaması yapıldı mı İzmir'e? Bugüne kadar bir kelime duydunuz mu ağızlarından? Bir taş üstüne taş koyacaklar mı? Koymayacaklar. Ege'ye akan kanalizasyonu durdurmayacaklar. Türkiye'de genç işsizlik oranın en yüksek olduğu şehir İzmir… Bunlar belediyelerin görevi. Altyapısını yapmak yatırımcıları davet etmek… Artık dünyada şehirler yarışıyor. Bu yarışta İzmir nerde?

Türkiye'nin en uzun hızlı tren hattı İzmir'e geliyor. İstanbul - İzmir otoyolu öbür yandan Antalya'ya kadar uzaktılıyor. Peki İzmir ne yapıyor? Karaburun-Mordoğan'da denize akan kanalizasyon var.  21'nci yüzyılın İzmir'inde çöpler dağlara atılıyor. Bunlarla ilgili yüreklerinde bir şey var mı? Asla.  Ama biz bereketli yağmurlar gibi yağmaya devam edeceğiz. 2024'de kim aday gösterilirse onun yanında çalışmaya devam edeceğiz. 2024'de AK Parti ile Seferihisar'a ve İzmir'in göbeğine o bayrağı dikeceğiz. Saat kulesinin etrafında o zeybek oynanacak." 

İLÇE BAŞKANINDAN BELEDİYE BAŞKANINA ÇÖZÜM ÇAĞRISI

Mevcut İlçe Başkanı ve kongrenin tek adayı Ahmet Aydın da ilçenin biriken ve çözümsüz hale gelen sorunları için siyasi partilerin, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının içinde yer alacağı bir platform kurma çağrısı yaptı. Aydın "Başkan hemen bir platform oluştur. Ortak aklı devreye sokacağımız toplantılar gerçekleştirelim. Sorunların cevabını arayalım. Devletimizin ve hükümetimizin desteğini almak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Büyükşehir belediyesinden gelen ve ilçedeki birkaç taşınmazla Seferihisar'ın geleceğini sağlayamazsınız. Kaptan gemimizi çok fazla su alıyor. 4 sene içinde belediye borcu 250 trilyona ulaşacaktır. Kendi göbeğimizi kendimiz keser ve sorunları aşarız. Yeter ki dik durun. Zaman geçmeden ortak akıl yolu belirlemek ve birleşmek zorundayız" diye konuştu.

MORDOĞAN'DA DENİZE KANALİZASYON AKIYOR

Zeybekçi ve protokol daha sonra Karaburan'a geçerek buradaki kongreye katıldılar. Zeybekçi burada da eleştirilerini sıraladı. CHP'li Belediye Başkanlarının hiç bir hizmet ve yatırımı yapmayacaklarını savunan Zeybekçi, "Karaburun, Mordoğan dünyanın en güzel şehirleri ama hala Mordoğan'da denize kanalizasyon akıyor" dedi. Burada da bir çok eleştiride bulunan Zeybekçi, İzmir'le ilgili işlerini yarım bırakmayacaklarını bir kez daha vurguladı. 

Karaburan İlçe Başkanı Adem Avcı tek liste ile girdiği seçimde delegelerin 2 yıl için daha onayını aldı. 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de şüpheli ölüm!
İzmir'de şüpheli ölüm!
İzmir Valisi Köşger'den Kovid-19 uyarısı
İzmir Valisi Köşger'den Kovid-19 uyarısı