Adalet Mahallesi’nde dönüşüm planları tamam, Meclis’e...

Adalet Mahallesi'nde dönüşüm planları tamam, Meclis'e geliyor!

Bayraklı Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında imar planı revizyon çalışmaları sonlanan Adalet Mahallesi planları hakkında Meclis’te bir sunum yapıldı. Sunum sonrası planlarının bir sonraki mecliste gündeme gelmesi oy birliği ile kabul edildi.

01 Kasım 2021 - 19:24 - Güncelleme: 01 Kasım 2021 - 19:33

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Bayraklı Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan toplantısının ilk birleşimi Belediye Başkanı Serdar Sandal idaresinde gerçekleşti.

Meclis açılışında konuşan Başkan Sandal Adalet Mahallesi planları ile ilgili gelişmeleri aktararak, “Biz hazırlanan planları Büyükşehir’e gönderdik. Kısmi onayımız var. Amacımız şu; Önce Meclis üyelerine sunalım, eleştirilerimiz olumlu yöndeyse Çarşamba günkü Mecliste onaylayıp Büyükşehir’e gönderelim” ifadelerini kullandı.

Sandal’ın konuşmasının ardından kentsel dönüşümü planlanan Adalet Mahallesi ile ilgili yapılan imar planı revizyon çalışmalarının son durumunu anlatan bir sunum yapıldı.

Hazırlanan planların perşembe günü gerçekleştirilecek olan Meclise gelmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BAYRAKLI’YA ARAÇ HİBESİ

Birleşimde, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Belediyesi’ne BMC markalı 2004 model otobüsü hibe etmesi gündeme geldi. Önerge oy birliği ile uygun bulundu.

YAPI YAKLAŞMA MESAFELERİNİN DÜZENLENMESİNE ACİL KAYDI

Deprem bölgesini de bünyesinde barındıran Mansuroğlu Mahallesi’nde Metropoliten Aktivite Merkezi olarak belirlenmiş taşınmazın, yapı yaklaşma mesafelerinin düzenlenmesine yönelik Uygulama İmar Planı değişikliği önerisi Acil kaydıyla İmar, Hukuk, Madde Bağımlılığı ve Sosyal İşler Komisyonlarına oy gönderildi.

POLAT: CUMHURİYET ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANIYORUM

Gündem dışı konuşmalarda söz alan CHP Grup Başkanvekili Cindi Can Polat, “30 Ekim’de yaşamış olduğumuz deprem felaketinin yıl dönümüydü. Bütün canları saygı ve rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük bayramımız dediği 29 Ekim’i geride bıraktık. Başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Cumhuriyet şehitlerini rahmetle anıyorum” dedi.

AKTAŞ: DEPREM KONUTLARININ BİRÇOĞU TAMAMLANDI

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş ise, “1 yıl önce bölgemizde büyük yıkımlara sebep olan bir deprem yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Önümüzdeki günlerde deprem konutlarının birçoğu tamamlandı. Hak sahiplerine teslimatı başlayacak. Rezerv alanlarında da binalar yükselmeye başladı. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımız bu güvenli konutlara taşınmış olur. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutladık. 100. Yıla 2 yıl kaldı. Allah daha nicelerini nasip etsin” diyerek ek gündemde yer alan araç hibesini eleştirdi.

SANDAL: TUNCELİ’YE DEĞİL, KARDEŞ BELEDİYELERE

Aktaş, “hatırlarsanız daha önceki meclislerde Tunceli’nin ilçe belediyelerine 5 tane araç hibe edilmişti. Hepsi Tunceli’ye gitti” ısrarı üzerine Başkan Sandal, “Tunceli’ye değil, kardeş belediyelerine. 2 tanesi oraya gitti, diğerleri de başka yerlere gitti. Ben sana getireceğim” dedi.

AKTAŞ: MODELİ UYGUN OLMASA DA HİBE VERİLMESİNE MUTLU OLDUK

Sözlerine devam eden Aktaş, “Ben şunu merak ediyorum. O zaman biz bunu eleştirmiştik; tamam ihtiyaç varsa gönderilsin demiştik. Ama sizde demiştiniz ki, “bu araçların modeli eski ya da biz burada kullanamıyoruz. Orada kullanılsın.” Bu araçlar dahi 2012 model ve altı modeller vardı içerisinde. Hatta bir tanesi kamyonetti. O zaman ben, “biz belediye olarak niye hibe veriyorsa neden başka yerlerde hibe alamıyoruz” demiştim. Şimdi görüyoruz ki 2014 model bir aracı Büyükşehir, belediyemize veriyor. Bu aracın herhalde miladı dolmuştur. Böyle araçlar almak yerine yaş olarak daha düşük model almadık da 2004 model araç aldık. Bize göre modeli uygun olmasa da hibe verilmesine mutlu olduk” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...