AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi

AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi

AK Parti Grup Sözcüsü Hakan Yıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ekim İzmir depreminin birinci yıl dönümünde ‘Olağanüstü Meclis’ yapılması için Ekim ayının ilk meclisinde önerge vereceklerini açıklamıştı. Konu hakkında konuşan Yıldız, “Kapalı kapılar ardında ya da farklı bir yerlerdeki konuşmalar yerine kamuoyu önünde konuşalım. Bir yılda neler yaptık, kim ne kadar yol alabildi, depremle ilgili nelerin başarıldığını nelerin başarılmadığı üzerine bir meclis yapalım” dedi.

20 Eylül 2021 - 14:14

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı Olağan Meclis toplantısının ikinci birleşiminde, AK Parti Grup Sözcüsü Hakan Yıldız tarafından 30 Ekim İzmir depreminin birinci yıl dönümünde ‘Olağanüstü Meclis’ önerisi gelmişti. Yıldız, “Ekimin ilk Meclisi’nde yazılı önerge olarak da bunu vereceğiz. Orman yangını olduğunda biz o bölgede olağanüstü meclis yapmıştık. İzmir depremi hepimizin yüreklerini yaktı. O deprem süresinde ortaya koyulan mücadele siyaset üstü bir mücadeleydi. Millet, devlet ve birlik olmanın örneklerini verdik. 30 Ekim’de olağanüstü meclisle deprem gündemi yapalım. Bugüne kadar neler yapabildik, neleri başarabildik, depremzedelerimiz neyi bekliyor… Bunu ucu açık bir şekilde, iyi niyetle tartışalım. Bu tartışmaya İzmir’in ihtiyacı var. Bu önergeyi önemsiyor ve bu konunun çözümü noktasında bugüne kadar Odaların ne yaptığını da tartışmak istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.  

YILDIZ: ORTAK AKLI MECLİS’TE ORTAYA KOYALIM

Verecekleri önerge hakkında Gazetemize açıklamalarda bulunan Yıldız, “Biz o önergemizin arkasındayız. Ekim ayının ilk meclisinde gündeme getireceğiz. Oradaki temel duruşumuz şu: Geçmişte yaşanan ağustos yangınında farkındalığı koymak için olağanüstü meclis yapmıştık. O zaman da esasından şunu önermiştik; Her yıl aynı tarihte Menderes’te yanan bölgesinde meclis yapalım ki 5 yılda ne kadar bir değişim olduğunu gözlemleyelim. Ona Cumhuriyet Halk Partisi’nde olan Büyükşehir yanaşmamıştı. Şimdi de çok samimi bir şekilde diyoruz ki; 30 Ekim’de depremin birinci yıldönümümüzde olağanüstü bir meclis yapalım. O mecliste de alabiliyorsak eylem planı kararı alalım. Kapalı kapılar ardında ya da farklı bir yerlerdeki konuşmalar yerine kamuoyu önünde konuşalım. Bir yılda neler yaptık, kim ne kadar yol alabildi, depremle ilgili nelerin başarıldığını nelerin başarılmadığı üzerine bir meclis yapalım. Ortak aklı Meclis’te ortaya koyalım diye bir önerimiz var. Ama şu anda bu öneri ile ilgili CHP’den herhangi bir açıklama gelmedi” dedi.

“BUNLARIN TARTIŞILACAĞI YER İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’DİR”

Bu meclisin yapılması gerektiğini belirten Yıldız, “İnsanlar bir taraftan mağdur ve çözüm bekliyorlar. Bir taraftan da farklı farklı açıklamalar geliyor. Bunların tartışılacağı yer İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’dir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu