AK Parti eski meclis üyesinden fahiş fiyat uygulamasına sert...

AK Parti eski meclis üyesinden fahiş fiyat uygulamasına sert yanıt

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Eski Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Eski Sekreteri Kemal Büyükkesim sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda market, AVM ve bazı iş yerlerinin yiyecek, gıda satışlarını fahiş fiyatlarla satışa sunmalarını sert dille eleştirdi. Bu durumun fırsatçılık olduğunu söyleyen Buyukkesim, “Ürün fiyatlarının salgın öncesi fiyat üzerinden satışı konusunda hassasiyet göstererek, birbirimize destek olalım” diye kaydetti.

30 Mart 2020 - 12:15

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Eski Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Eski Sekreteri Kemal Büyükkesim sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj şöyle;

“”Virüs'ün dili, dini, ırkı ve herşeyden önce siyaseti olmaz. Tüm dünyayı esareti altına alan Covid-19 virusünde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor.

Gecesini gündüzüne katarak, canı pahasına çalışan başta sağlık personellerimiz, güvenlik güçlerimiz, polislerimiz, devlet erkanlarımız, vali, kaymakam, belediye başkanlarımız ve muhtarlarımız olmak üzere tüm milletimize teşekkür ediyorum.

Bu salgına karşı her şeyden önce birlik ve beraberlik ve dayanışma çatısı altında olmamız gereken bir süreçteyiz.

Devlet erkanlarımızın almış olduğu karar doğrultusunda, sağlık tedbirlerimizi sağlamak adına #evdekal çağrısına uyarak, salgının yayılma hızını kontrol altına almamız gerekiyor. Bu süreçte yüzlerce esnafımız iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı. Kapanan iş yerlerinin de bir an önce açılmasını sağlamak ve esnafımızın ekonomik faaliyetlerine geri dönmeleri için tüm milletimizin bu süreçte evde kendi izolasyonunu sağlaması gerekmektedir.

Evde kal çağrısına milletimizin büyük çoğunluğu uyum sağlarken, üzülerek belirtmek istiyorum ki bilhassa genç arkadaşlarımız başta olmak üzere bazı vatandaşlarımız hassasiyet göstermeyip kendini muhafaza etmesi gereken süreci, tatil süreci gibi algılayarak dışarıda vakit geçirmekte. Salgının yayılım hızının kontrol altına alınmamasına sebebiyet veren herkes bu sürecin uzamasına ve vaka, ölüm sayılarının artmasına sebep olmaktadırlar.

Esnafın bir an önce iş yerlerinin açılması için evde kal çağrısına özen göstermemiz gerekmektedir.

Ekonominin ve üretimin durmaması adına, sokağa çıkma yasağı uygulanmasa da restaurant, cafe, kuaför, berber, kapalı çarşı gibi yerler, milletimizin sağlığı adına dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçten en çok da ekmek parasından olan esnafımız etkilenecekken, market, AVM ve bazı iş yerlerinin yiyecek, gıda satışlarını fahiş fiyatlarla satışa sunmaları esnafımızı daha zorda bırakmakta.

Bunun fırsatçılık olduğunu belirtmek isterim. Millet olarak dayanışma içinde olmamız gereken süreçte, et, sebze, meyve, gıda, kişisel temizlik ürünlerinde fiyat artışlarının boy göstermesinin hazin bir durum olduğunu belirtmek isterim. Eve ekmek dahi götürmekte zorlanan vatandaşlarımız, fiyatı ikiye katlanan ürünleri almakta zorlanmaktalar. Lütfen böyle bir zamanda birbirimize destek olalım. Ürün fiyatlarının salgın öncesi fiyat üzerinden satışı konusunda hassasiyet göstererek, birbirimize destek olalım.

Covid-19 salgınının bir an önce son bulmasını umuyor, milletimizin üzerine düşen izole önerilerine özen göstererek müsterih olmasını dileyerek, yiyecek- gıda ürünlerimizin fahiş fiyatla satışa sunularak, salgın sürecinin fırsata çevrilmemesini temenni ederim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
Türkiye'de koronavirüsten 182 kişi daha hayatını kaybetti!
Türkiye'de koronavirüsten 182 kişi daha hayatını kaybetti!