AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Bergama Millet...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan Bergama Millet Bahçesi için müjde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 7 Temmuz 2021’de ihalesi yapılacak Bergama millet bahçesinin kentin tarihi dokusu bozulmadan yapılacağını ve Bergama’ya yeni bir nefes olacağını dile getirdi. Bergama’da Cumhur İttifakı’nın seçimleri kazandığı 2019’dan bu yana kentin kalkınması için gayret içerisinde olduğunu dile getiren Dağ, ilçenin çehresini değiştirecek millet bahçesi projesinin bir an önce hayata geçmesi için yakın takipçisi olacaklarını belirtti.

23 Mayıs 2021 - 14:51 - Güncelleme: 23 Mayıs 2021 - 14:52

Şehir merkezindeki stadın yerine yapılması planlanan millet bahçesinin Bergamalı ve kente gelecek turistler için bir “nefes” olacağının altını çizen Dağ, kadim şehir Bergama’ya bu değerli projenin kazandırılması için çabaladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye’de yapılması planlanan 321 millet bahçesinden biri olan Bergama Millet Bahçesi’nin, tarihi ve kültürel değerleriyle adından söz ettiren kente ayrı bir kimlik kazandıracağına vurgu yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, “İki yıldır özverili bir hazırlık ile projelendirme çalışmaları sona eren bu dev eserin Bergama’ya büyük kazanımlar sağlayacağını düşünüyorum. Bergama ve İzmir’in gelişmesi için attığımız her adım bizi heyecanlandırıyor. Geçmiş yıllardan beri hizmete aç olan Bergama’da, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artması, huzuru ve refahı için gece gündüz mesai yapıyoruz. Başarılı bir belediyecilik faaliyetlerinin sürdürüldüğü ilçede hizmete devam edeceğiz. Kentin tarihi dokusunun bozmadan yapacağımız millet bahçesinin Bergamalılara hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Partili Dağ, millet bahçesi projesinin hayata geçirilmesinde emeğe geçen, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ile diğer yöneticilere teşekkürlerini iletti.

Millet bahçesi, Bergama’nın kalbi olacak

Yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, ağaçlandırılmış yeşil alanları, kütüphane, gölet, görsel şölenler için yansıma havuzu, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, tarihi dokuya uygun kafeleri, etkinlik ve spor sahaları, adrenalin parkı, 250 araçlık otoparkı ile öne çıkan millet bahçesi projesi tamamlandığında ilçeye ekonomik ve sosyal yönden katkı sağlayacak.

Ticari alanlar ile kültür merkezinin de hayat bulacağı proje kapsamında, dünyaca ünlü hekim Bergamalı Galenos için bir bahçe dizayn edilecek. Oluşturulacak “Galenos Bahçesi”nde tıbbi bitkiler ile Galenos’un reçeteleri sergilenecek.

Bergama’ya yaklaşık 300 milyon yatırım

Bergama’da doğal gazın yaygınlaştırılması, 274 TOKİ Sosyal Konut projesi, Selinos Antik Kanalı’nın restorasyon ve ıslah çalışmaları, 500 kişilik KYK öğrenci yurdunun inşası, restorasyonlar ile şehrin kimliğinin korunması ve yol yapım çalışmaları için yaklaşık 300 milyon liralık bir yatırımın yapıldığı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı