AK Parti İzmir’den Şükrüer’in açıklamalarına sert tepki!

AK Parti İzmir'den Şükrüer'in açıklamalarına sert tepki!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Başkanı Sıtkı Şükrüer’in yaptığı açıklamalara sert çıktı.

24 Ocak 2022 - 12:31 - Güncelleme: 24 Ocak 2022 - 14:06

ÖNCÜŞEHİR - İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu (İEKKK) Başkanı Sıtkı Şükürer bir gazeteye yapmış olduğu röportajda İzmir'de yaşayan göçmenler için, "Bu kentin mübadeleyle gelen insanları, daha sonra İç Anadolu'dan gelen insanları, daha sonra Doğu ve Güneydoğu'dan gelen insanları, daha sonra başka yerlerden gelen insanlar. Her gelen, her gelen bir daha istisna. En büyük ihanet mübadeleyle gelenlerdir. Bu kente sürekli mütemadiyen ihanet ediyorlar. Dünyanın en büyük lağım çukurunu ben yaratmadım. Bu kentin sonradan gelen bu insanları yarattı. Dünyanın en güzel tarihsel dokusunu yok edip de Çin Seddi gibi Laz müteahhiti kalitesiyle sekiz katlı Çin setlerini bir başkası yapmadı, İzmirli yaptı. Hala her şekilde imkân verdiğin takdirde bir Afrika çekirgesi, bir kımıl zararlısı gibi bugün kentin en münevver kesimi dediğimiz insanlar, bu insanlara desen ki şu 8 kat yerine 13 kat müsaade ediyorum. Üç ay da süreniz var. Üçüncü dakikada burada filizleri çıkarlar" ifadelerini kullandı.

KAYA: YAZIKLAR OLSUN!

Şükürer'in sözlerine AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaya,  “CHP'li Soyer'in akıl hocası, İEKKK Başkanı Sıtkı Şükürer; özellikle mübadelede gelen göçmen hemşerilerimizin aileleri olmak üzere tüm İzmirlilere ağır hakaretlerde bulunmuş. İzmir'in seçilmiş milletvekili olarak, bu sözleri aristokrat özentili bu şahsa misli ile iade ediyorum! Bu şahsın, "lordlar meclisi" olarak tanımladığı İEKKK'nın üyeleri gereğini yapmalıdır. İzmir, seçkincilere ve vesayet heveslilerine asla geçit vermemiştir, vermeyecektir. Bu örnekle, CHP'li Soyer'in İzmir'e ve demokrasiye bakışı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yazıklar olsun!" yorumunda bulundu.

SÜREKLİ: BU ELEŞTİRİ DEĞİL; KÜLLİYEN HORLAMAKTIR!

Şükrüer’in sözlerine bir tepki de AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den geldi. Sürekli, “CHP'li Soyer'in, İzmir'in ekonomi ve kalkınmasını emanet ettiği akıl hocası Sıtkı Şükürer, aşağılayıcı yaklaşımı ve diliyle Karşıyakalı hemşerilerimizden başlamış, Balkan Göçmenleri’nden devam ederek ağır hakaretler savurmuştur. Bu, eleştiri değil; külliyen horlamaktır! İzmir'i İzmir yapan; şehrin aydınlık yüzü mübadilleri, Karşıyakalıları ve dâhi Anadolu'nun dört yanından gelmiş insanımızı bu şehrin ‘zararlısı’ ilan eden bu seçkinci zata söylenebilecek çok şey var! Ancak; en doğru ve en hak ettiği karşılığı İzmirliler verecektir. Soyer‘in danıştığı akıl buysa; demokrasi anlayışı, İzmir sevgisi de tartışma götürmeyecek biçimde yerlerde demektir. Şahsın İzmirlileri aşağılayan sözlerini şiddetle kınıyor; mensubu olduğu kurumlar ve CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nce derhal değerlendirilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan şafak
    4 ay önce
    Bu zihniyeti konamayan her birey dilsiz şeytandır. CHP de bu düşünceye pirim verecek çok insan var. Fakat bu zihniyeti ***etliyen CHP’li insanlarında olduğunu biliyorum. Bunu kanayan her bir birey bunu dile getirmelidir. CHPyönetim ve idare kademeleri çizgiyi çok aştı. Teröristle birlik kurma, göçmeni horgörme, hoş şeyler değil KINIYOM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı, geliyoruz
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı,...
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu