AK Partili İnan’dan İYİ Partili Çıray’a fotoğraf...

AK Partili İnan'dan İYİ Partili Çıray'a fotoğraf eleştirisi!

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray paylaştığı bir fotoğrafta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oruç tutmadığını ima eden sözler sarf etmişti. Bu sözlere AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’dan tepki geldi.

09 Mayıs 2021 - 12:21 - Güncelleme: 09 Mayıs 2021 - 12:30

ÖNCÜŞEHİR - İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde bulunduğu bir fotoğrafı paylaşarak;  “Sn Erdoğan'ın bu fotoğrafını eleştiremeyiz. Sebebi sağlıktır, zorlanmadır.. Oruç tutup tutmamak Allah'la kul arasında bir konudur. Lâiklik de bunu gerektirir. Eleştirilecek olan samimiyetsizliktir” ifadelerini kullandı.

Çıray bu paylaşımında kısa bir süre sonra ise; "Düzeltiyorum. Sayın Erdoğan'ın bu fotoğrafı iftar sonrası çekilmiş" şeklinde bir paylaşımda daha bulundu.  

EYYÜP KADİR İNAN'DAN TEPKİ

Çıray’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı paylaşıma tepki gösteren AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan şu ifadeleri kullandı:

“Devlet adamı olmanın bir koltuk değil de bir karakter meselesi olduğunun kanıtlarından biri de şu paylaşımlar.

Önünü arkasını araştırmadan bir fotoğraf paylaşıyor. Kendince cumhurbaşkanımızın sağlığını ve ibadetini tartışmaya açıp sakil bir laiklik övgüsünde bulunuyor.

İşin aslı her açıdan yüzüne vurulunca aynı pişkinlikle kendini savunmaya devam ediyor. İftar sonrasının ve iftar esnasının iddiası açısından bir fark teşkil etmediğini de kavrayamamış herhalde. Ama utanma olmayınca!

Neyse, velhasıl bu şahıs bu ülkede bürokrasiden siyasete birçok makamda görev aldı. O makamları aslında işgal etmiş olduğunu bugün bir kez daha tecrübe ettik. Gençler bu vasatları gerçekten bilmeli...”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...