AK Partili Muçay’dan, Belediye Başkan’ı Arda’ya;...

AK Partili Muçay’dan, Belediye Başkan’ı Arda’ya; ‘’Gaziemir’de tek adamcağız saltanatı’’

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay, Gaziemir Belediyesi’nde, denetim komisyonunda ortaya çıkan kahvaltı harcaması ile ilgili akıllarda soru işareti bıraktığını ifade ederken, Belediye Başkanı Halil Arda’yı kast ederek, ‘’Gaziemir’de tek adamcağız saltanatı’ var dedi.

28 Ocak 2021 - 16:33

Gaziemir Belediyesi’nde son olarak ortaya çıkan, tek kahvaltı için yapılan harcama ile ilgili, AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay’dan tepki geldi. Gaziemirlilerin emaneti olan belediyede harcanan her kuruşun hesabının verilmesi gerektiğini belirten Başkan Muçay, ‘’Başkanlık katına yaptırmış olduğu mutfağında kendine ve misafirlerine yapılan organizasyonlarda ziyafetler çeken, yaptığı ve yapamadıklarıyla gündemden düşmeyen, sürekli emekçi kardeşlerimizden pohpohlanmak isteyen CHP'li Belediye Başkanı, tek adamcağız Halil Arda'nın yediğinde içtiğinde gözümüz yok, fakat sonradan ortaya çıkan kahvaltı faturaları ile ilgili hemşehrilerimize hesap vermesi gerekiyor. Meclis üyelerine kahvaltı adına yapılmış bir organizasyon var. Cumhur İttifakı meclis üyelerimizin ve CHP’li bazı meclis üyelerinin bu kahvaltıya katılmadığını biliyoruz. 10-15 kişinin katılmış olabileceği ya da pandeminin en yoğun döneminde hangi mantıkla yapıldığı akıllarda soru işareti bıraktığı düşünülen bir kahvaltıda; 80 boyoz, 80 gevrek, 10 kilo tereyağ, 10 kilo sucuk, 3 kilo beyaz peynir, 3 kilo tulum peyniri, 4.5 kilo su böreği, 1.5 kilo zeytin'in nasıl tüketildiğini biri bize çıkıp açıklamalıdır. Ya da bu kahvaltı gerçekten organize edildi mi yoksa edilmedi mi? Sayın Arda’nın Gaziemirli hemşehrilerimize açıklama yapması elzemdir.’’ dedi.

Gerçeklerle yüzleşin…

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın sık sık adının olumsuz icraatlerle anıldığını hatırlatan AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay, ‘’Bundan öncede bildiğimiz üzere; belediye bünyesinde Yurtdışı Akademik Burs Ofisi (YABO) adlı bir proje yapıldı. Bu projeden kaç kişi faydalanıyor, ne olduğu tam olarak halkımız tarafından anlaşılamayan, fakat Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Onursal Koordinatörümüz Deniz Arda hanımefendi tarafından çok elzem olduğu söylenen bu projenin, belediyemize getirdiği yük nedir? Sanırım bu ve benzeri dahiyane projeler için harcanan zaman ve maddi yükten dolayı ilçemizin gerçek sorunlarına sıra gelmiyor.’’ dedi. Yaşanan yoğun yağmurlarda altyapının yetersizliğinden kaynaklı oluşan su baskınlarında kum torbalarıyla çözüm arandığını ifade eden Muçay, ‘’Sayın Arda, sele karşı bir vizyon ortaya koydu ve yağmur öncesi vatandaşa kum torbası dağıttı. Geldiğimiz noktada, nasıl bir Belediye Başkanı olacağını göstermiştir. Gaziemir’in 2 yılı heba olmuştur. Gelecek 3 yılının da heba olmasını istemiyoruz. Buradan Sayın Arda’ya sesleniyoruz, o makam sizin kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket edeceğiniz bir yer değildir. Hemşehrilerimizin sorunlarını çözeceği, vatandaşlarımıza hizmet götüreceği bir makamdır orası. Belediye Başkanı olduğunuz ilçenin gerçekleriyle yüzleşin yoksa inanıyorum ki bu halk sizi ilk fırsatta kum torbasına çevirecek!’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!