AK PARTİNİN ADAYI HANİFİ CAN MI?

AK PARTİNİN ADAYI HANİFİ CAN MI?

Menemen'de yeni Belediye Başkanını belirleyecek seçim yarın saat 14.00'te gerçekleşecek. CHP Genel Merkez yöneticilerinin katılımı ile seçimi kazanacak ismi belirlemeye çalışırken, Ak Parti de ise Hanifi Can isminin ön plana çıktığı iddia edildi. Can, eski Başkan Serdar Aksoy tarafından darp edilmesi ile de gündeme gelmiş bir isim...

30 Kasım 2020 - 18:14

CHP, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun, Selin Sayek Böke'ni katılımı ile Menemen'de yoğun bir gün geçiriyor. Yarın saat 14.00'te olağan üstü olarak toplanacak Menemen Belediye Meclisi, görevden uzaklaştırılan Serdar Aksoy'un yerine yeni başkanı seçecek. 
Ancak CHP kadar, Ak Partinin hangi isimle seçime gireceği de merak konusu... Çünkü ilçedeki kulislere göre Ak Parti doğru isimle seçime girerse seçimi kazanma şansı yüksek. Bu noktada da kim o isim, sorusu büyük önem kazanıyor. 

Daha önceki haberlerimizde Grup Başkanvekili Aydın Pehlivan ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Demircioğlu'nun isimlerinin konuşulduğunu yazmıştık. Ancak ilçeden yaptığımız görüşmeler sürpriz bir ismin son saatlerde ön plana çıktığını gösteriyor. O isim ise bir süre öne eski Başkan Serdar Aksoy tarafından darp edildiği şikayeti ile gündeme gelen Ak Partili Meclis Üyesi Hanifi Can...

CAN, CHP'DEN OY ÇEKER İDDİASI
Menemen'deki siyasi kulislere göre Hanifi Can ismini ön plana çıkaran olay, Hanifi Can isminin Menemen'deki CHP Meclis üyeleri ile yakın ilişkileri... İddialara göre Hanifi Can, CHP'deki bir çok meclis üyesi ile çok yakın ilişkiler içinde ve CHP'den oy çekme potansiyeli yüksek. CHP meclis grubu içindeki anlaşmazlıkları kullanarak kendi adayını Başkan seçtirmek isteyen Ak Parti de en avantajlı isimle seçime girmek istiyor. 

AKSOY TARAFINDAN DARP EDİLMİŞTİ
 
Menemen Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can, Ağustos ayındaki meclis toplantısının çıkışında iddiaya göre, belediye personeli 2 kişinin saldırısına uğramıştı. Darp edilen Can yere yığılırken, saldırganlar kaçmıştı. Olaydan sonra Menemen Devlet Hastanesi'ne giden Can, darp raporu alıp, polise de şikayetçi oldu. Hanifi Can, Belediye Başkanı CHP'li Serdar Aksoy'u hedef göstermiş ve kendisini darp ettiren kişinin Başkan Serdar Aksoy olduğunu iddia etmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Öz kardeşini 25 yerinden bıçakladı
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü
Evli olduğu astım hastası kadını boğarak öldürdü