AK Partinin ’PKK önergesine’ CHP’den karşı hamle

AK Partinin 'PKK önergesine' CHP'den karşı hamle

Ak Parti Grubunun, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde ret edilen ‘terör önergesini’ tüm ilçe belediye meclislerine taşıması üzerine CHP İzmir İl Başkanlığının koordinasyonunda, İzmir’in tüm ilçelerinde karşı hamle geldi. Meclislerde Ak Parti gruplarının önerge vermesine fırsat verilmeden CHP Grup Başkanvekilleri, meclislerin açılışında PKK ve diğer tüm terör örgütlerini kınayan birer açıklama okudular.

01 Ekim 2019 - 21:12 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 21:14

Mevlüt DAĞDEVİREN - Buca Belediyesinin Ekim ayı olağan meclis toplantısı Başkan Erhan Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Ak Parti Grubunun İzmir’in Seferihisar ilçesindeki orman yangınını üstlendiğini gerekçe göstererek PKK terör örgütünün kınanması yönünde tüm ilçelerde önerge vereceği duyumunu alan CHP, karşı hamle ile Ak Partinin bu girişimini boşa çıkardı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in koordinasyonunda gerçekleşen karşı hamle şöyle gerçekleşti. İlçe belediyelerinin bugün başlayan ekim ayı meclis toplantılarının en başında CHP Grup Başkanvekilleri, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerini kınayan birer bildiri okudular.

Buca’da da CHP Grup Başkanvekili İlhan Dal, söz alarak meclis çatısı altında yer alan tüm siyasi partilerin terör örgütleri konusunda aynı hassasiyete sahip olduğunu belirterek, şu bildiriyi okudu:

İZMİR HALKI ADINA KINIYORUZ

“Bizler, bu meclis çatısı altında, parti kimliklerimizin de üstünde Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve İzmir halkı için sorumluluk almış, halkımızdan vekalet alarak bu koltuklara oturmuş meclis üyeleriyiz. Kuruluş amacı cumhuriyetimizi yıkmak, devletimizin bekasına, askerimizin, polisimizin ve halkımızın canına kast etmek olan, toplumsal birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa İzmir adına, halkımız adına kınamak ve lanetlemek bizlerin gurur duyacağı, onur duyacağı ilkeli bir harekettir.

Bunun içindir ki, bu tür hain terör örgütlerinin her eyleminde, mensubu olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kimliğiyle, partimiz ve Buca Belediyesinin birer üyesi olan bizler bu alçak terör örgütlerini her dönem lanetlemiş ve kınamışızdır.

Bu alçak örgütlerden, daha 1 hafta önce 2 Mehmetçiğimizi Şehit eden PKK, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş, asker, polis, sivil, kadın, çocuk demeden 10 binlerce vatandaşımızı katletmiş, alçak ve hain bir terör örgütüdür. Bizim CHP olarak bu konuda hiç bir zaman kafa karışıklığımız yada tereddüdümüz olmamıştır

YANGINLAR HEPİMİZİN YÜREĞİNİ YAKTI

İzmir'de ve Ege Bölgesinde çıkan orman yangınları, inanıyoruz ki bu çatı altında birlikte çalıştığımız her meclis üyemizin yüreğini yakmıştır.  İzmir'in ormanları, o bölgede yaşayan binlerce canlı yok olmuş, insanlarımızın malları zarar görmüş ve yerine belki de on yıllarca geri koyamayacağımız bir flora yok olup gitmiştir. Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangınlarda, doğamızı, canlılarımızı, İzmir'imizin ve çocuklarımızın geleceğini kundaklayan terör örgütünü, CHP Grubu olarak bir kez daha lanetliyor, bu türden alçak eylemlerle bizleri yıldıramayacaklarını, korkutamayacaklarını meclisimiz ve kamuoyu ile bir kez daha paylaşıyoruz.

 AK PARTİYE TERÖR ELEŞTİRİSİ

Aslında bugünkü konuşmamızda, kimlerin iktidarlarını korumak uğruna terör örgütleri ile pazarlıklar yaptığını, ortaklıklar kurduğunu, gizli anlaşmalar yaptığını, valilere teröristlere karışmayın talimatları  verdiğini, seçimlerden önce terörist başının mektubunu devlet televizyonlarında okutturarak medet umduğunu uzun uzun anlatabiliriz.

TERÖR SİYASET MALZEMESİ YAPILAMAZ

Ancak ne bu konular üzerinden, ne de orman yangınları üzerinden meclisimizde gerginlik yaratmak, kavga etmek, meclisimizin yetkisinde ve gündeminde olmayan konular üzerinden siyasi bir rant sağlamaya çalışmak, bizim işimiz değil. Eğer birbirimizi terör üzerinden suçlayarak, birbirimizi yaralayarak, ortak bir yol bulmak yerine siyasi tartışmalarda kaybolursak, bu kente ve halkımıza en büyük zararı bizler vermiş olur ve terör örgütlerinin yaratmak istediği ortamı da birbirimize yaşatmış oluruz.  Terör, siyaset malzemesi yapılmayacak kadar hassas bir konudur. Siyasi rant sağlamak için bir dönem terör örgütleriyle pazarlıklar yapmak, başka bir dönem tüm muhalefeti terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışmak bu ülkeye zarar verir. Siyaset uğruna ülkede kavga ve çatışma ortamı yaratır. 

PKK, İŞİD, FETÖ İSMİ NE OLURSA OLSUN

Biz CHP Belediye Meclis Grubu olarak çağrıda bulunuyor ve son söz olarak diyoruz ki; Belediye meclisimiz tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD yada FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini amasız fakatsız lanetleme konusunda aynı noktadadır. İzmir halkı bizlerden tartışma, kavga ve suçlama değil hizmet beklemektedir. Bunun bilinciyle, CHP grubu olarak, meclisimizde yer alan diğer siyasi parti gruplarıyla birlikte kentimize ve ilçemize hizmet etmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”