"Artık yenilmez armada yok, psikolojik üstünlük bizde"

"Artık yenilmez armada yok, psikolojik üstünlük bizde"

CHP Menemen İlçe Kongresinde söz alan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kendisinin 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmasına örgüt içinden yapılan sabotajlara dikkat çekti. Aksoy, CHP’nin genel iktidar yürüyüşüne olan inancını da ifade ederek, “Artı yenilmez armada yok. Psikolojik üstünlük de artık Millet İttifakına geçmiştir” dedi.

19 Ocak 2020 - 16:10 - Güncelleme: 19 Ocak 2020 - 16:28

Didar DEMİRCİ - CHP Menemen İlçe Kongresinde konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kendisinin değil ilçe başkan adaylarının konuşmasının daha önemli olduğu belirterek kısa konuşacağını söyledi. Başkan Aksoy, CHP Genel Merkezi tarafından Menemen Belediye Başkanı ilan edildiği andan sonra parti içinde uğradığı ihanetleri anlattı ve örgütten birlik olmalarını, CHP’nin genel iktidarına destek vermelerini istedi. Önceki gün 97 yaşında yaşama veda eden Rahşan Ecevit’i rahmetle anarak sözlerine başlayan Başkan Serdar Aksoy şöyle konuştu:

“31 Mart seçimleri sonrasında tüm Türkiye şunu gördü, artık yenilmez armada diye bir şey yok psikolojik üstünlük millet ittifakına geçti… Bir şekilde iktidara gelebileceğimizi seçimlerde Cumhur İttifakının yenilebileceğini hepimiz gördük. Hemen arkasında İstanbul seçimleri rezil bir kararla iptal edildi, ikinci seçim oldu bu sefer çok daha büyük bir farkla kazandık.

Fakat bu burada bitmedi. Seçilmiş olan belediye başkanlarını itibarsızlaştırmak için, iş yaptırmamak için her türlü yol deneniyor. Yandaş medyada seçimlerden sonra da şimdi de sürekli itibarsızlaştırma haberleri var. Üzülerek görüyorum ki o itibarsızlaştırma hareketine prim sağlayanlar var. İktidar bu kadar avucumuzun içindeyken, belediye başkanlarının üzerinden CHP’nin üzerine yapılan psikolojik şiddeti püskürtmemiz gerekiyor. Bizler belediye başkanlarına destek olmak durumundayız. Kimler bunu yapacak, ilçe yönetimi, İl başkanı yapacak… Eğer belediye başkanı kendisine yönelik salvolara cevap vermeye başlarsa o zaman belediye başkanının değil CHP’nin gerilediğini görürsünüz. Birilerinden rol kapmak uğruna partiyi heba etmeyin.  15 yıldır bu salonda kaç ilçe başkan adayı çıktı? Belediye başkanı tutup getirdi mi? Burada benim adayımdır dedi mi? Kimse sesini çıkarmadı, hepsi oturdu. Burada 3 arkadaşım aday ve o 3 arkadaşımdan herhangi birisinin üzerinden belediye başkanını vurmaya kimse kalkmasın. Bu doğru değil. Her 3 arkadaşımla ben birlikte yürüdüm. Ömer Güney’e de Mehmet Çoban’a da Turan Güney’e de ihtiyacımız var. 4 aday arkadaşımla oturup konuştuk ortaklaşın dedik mi, dedik. Ağabey formülünü işletelim dedik mi, dedik. Bunların hiç birisi de aday olan arkadaşlarım tarafından onaylanmadı. İlçe başkanı seçilecek olan arkadaşım, belediye başkanının arkasında duracak; belediye başkanı da ilçe başkanının arkasında duracak. Burada aday olan 3 arkadaşım da benim yoldaşımdır, gerisi de laftır.”

BU ZAFERDE HEPSİNİN EMEĞİ VAR

Herhangi bir arkadaşıma kendi işinden dolayı ‘sen nerdeydin’ diye sormak doğru değil. Bunları sosyal medya üzerinden tüm arkadaşlarımı hedef alarak vurmak yanlış… Sen 31 Mart’ta neredeydin diyemezsin. Hepimiz 31 Mart’ta buradaydık. 31 Mart’ta biz bir ihaneti gördük. Hiçbir yerde görülmemiş bir şebekeyi gördük. Kadın kolları istifa etmiş, gençlik kollarının istifa ettiğini gördük. Cumhuriyet Halk Partisini yok etmeye çalışan zihniyeti gördük. Bugün ben varım, yarın başka bir arkadaşım olacak. O yüzden ben 2 dönem yapacağımı söyledim. Biz o ihanetin o şebekenin karşısında ve onların yanında kimler vardı? Yandaş medyası, AKP’si, MHP’si var mıydı, vardı. Hepsini birden 31 Mart akşamı gömdük mü, gömdük. Aslında bakacak olursanız Menemen’de biz bu ihaneti daha önce de gördük. Aday gösterilmeyince farklı siyasi partilere kaçanları çok gördük. Ondan önceki ve son ihaneti unutmayın! O yüzden diyorum ki; ben 2 dönem sonra bu bayrağı teslim edeceğim ve aslan gibi 3 aday arkadaşımız var ve hiç birinin üzerinden belediye başkanına hakaret edilmesin.

EN AZ OYU ALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLAYIN!

Tunç Başkanımla ‘aşkla İzmir’ dedi biz de ‘Menemen seni seviyorum’ dedik. Bizimim kullandığımız dil aşk dilidir. Biz toplumun tüm kesimlerine hitap etmek zorundayız. Bırakın kimin ne yaptığını sandık var burada! Bizim aşk dilini dışarıya söylememiz gerekirken kendi içimizde sıkıntı yaşadığımızı görüyorum. 6 - 7 belediye başkanlarına hakaret etmek buradan geçmiyor. Tüm belediye başkanlarım tüm ilçe başkanlarım tüm saldırılara rağmen çok ciddi anlamda saldırılıyor. Halkımızdan oy almanın yolu nedir; çözüm üretmektir. Toplumun farklı kesimlerine çözüm üretmektir. Çözümleri de örgüt üretecek, kendi içinde çatışmayacak. Yerel seçimlerde nerelerden eksik oy aldık yerler belli. İlk önce oralara gideceğiz. Biz oraya gittiğimiz vakit oralara sevgi dilini götürelim.

Diğer belediye başkanlarının adına mevcut ilçe başkanım adına ve tüm başkanlarım adına bir şey söylemek istiyorum. Sosyal medyada, yandaş medyada yalan dolan gırla gidiyor. Onlara Seydi Rıza’nın sözüyle cevap veriyorum: ‘Ben sizin yalanlarınızla baş edemedim ama ben sizin yalanlarınız altında boynumu bükmedim bu da size ders olsun’ diyor. Bu da size ders olsun. Biliyorsunuz bu TV’ye birisi sürekli olarak canlı bağlandığında; tüm TV’ler o canlı yayını veriyor. Hepsinde konuşuyor ve orada o şahıs şunu söylüyor. Siz kimsiniz diyor! Biz kim miyiz? Biz CHP’lileriz, biz vatanseverleriz biz düzgün babayız biz dostun bir gülü bana yeter diyen Pir Sultan Abdalız, biz Yörük Alileriz, biz sürgündeki Nazım Hikmet, Yılmaz Güney, Ahmet Kayayız. Biz Eskişehir sokaklarında sopalarla dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ız. Burada ben olayım olmayayım ilçe başkanlarından herhangi birisi olsun olmasın Menemen yıkılmaz.

BİZ MUSTAFA KEMAL’İZ

Soruyor muhterem, biz kim miyiz? Kocatepe’de o mavi gözleriyle ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’ diyen Mustafa Kemaliz. Biz bir gideriz bin geliriz, derken şaka yapmadık. Bir gittik bin geldik. Bugün burada yapılacak seçimlerde 3 liste var. Biri beyaz liste, biri mavi liste, biri de sarı liste… Çıkarken bu renkleri bir kenara bırakın kırmızının üzerine nakşedilmiş altı oklu bayrakla çıkalım kimse zafer naraları atmasın kimse de üzülmesin. Yaşasın CHP, Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın tam bağımsız Türkiye.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir'de tekstil atölyesinde korkutan yangın
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 taşınmazını satıyor!