Atakan’a Bakanlıktan pedagog desteği

Atakan’a Bakanlıktan pedagog desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal medyada bir kitapçıdaki konuşmalarıyla tüm Türkiye’nin gündeminde 'filozof çocuk' olarak tanınan Atakan Kayalar için açıklama yaptı. Açıklamada Atakan’ın sosyal medya üzerinden istismara uğramaması için pedagoglar eşliğinde tedbir alındığı bildirildi.

21 Şubat 2020 - 18:56

Didar DEMİRCİ - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı web sitesi üzerinden yaptığı basın açıklamasında, okuduğu kitaplar ve olgun konuşmalarıyla tanınan Atakan ve ailesi için doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başladıklarını duyurdu.

‘Atakan Kayalar çocuğumuz hakkındaki basın açıklamamız’ başlığıyla yayınlanan açıklama şu şekilde:

“Bir çocuğumuzun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz.

Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır.

Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür.

Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır.

Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır.

Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz. Saygılarımızla…”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu