Atilla Sertel, kadınların önünü açın dedi!

Atilla Sertel, kadınların önünü açın dedi!

CHP Bayraklı’da kongre tüm heyecanıyla devam ederken, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel kongrede delegelere seslendi. Konuşmasını yaparken birlik beraberlik mesajları veren Milletvekili Sertel, Kadın arkadaşlarımızın seçilmesinde kime karşı bir birleşme olabilir çıkışıyla İlçe Başkan Adayı Pınar Susmuş’a destek verdiğini belirtti.

21 Aralık 2019 - 14:45 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 - 14:55

Didar DEMİRCİ - Milletvekilli seçimlerinden bu yana her zaman kadınların önünün açılmasını dile getirdiğini vurgulayan Milletvekili Sertel, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın Pınar Susmuş’u makamına çağırıp ‘kadın bir ilçe başkanıyla yürümek istiyorum’ demesini takdirle karşıladığını dile getirdi.

Ayrıca Milletvekili Sertel, kadına yönelik şiddetin her zaman karşısında olan bir partinin kadınların önünü açması gerektiğini, Cumhuriyet Halk Partisine yakışanın bu olduğunu dile getirdi.

SERTEL’DEN SAYGILI ÇIKIŞI

FETÖ üyesi olmak suçlaması ile tutuklanan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’u da cezaevinde ziyaret ettiğini dile getiren Sertel, “Bilal Saygılı ve Eflatun Saygılı, hakkında soruşturma var. 30 milyon lira para harcadılar ve o camiyi yaptılar. Caminin açılışını Cumhurbaşkanı açtı ancak o kişiler hakkında FETÖ suçlaması var. O da yetmedi İzmir’e 250 polisle geldi. Bizim İzmir’de polis mi yok? Bu polise hakarettir. Ben soru önergesi ile Cumhurbaşkanını kaç polis koruyor diye sordum, aldığım cevap  ‘yeteri kadar’ FETÖ’nün altını kazı AK Parti, AK Parti’nim altını kazı FETÖ çıkar. Türkiye’de hakkın, hukukun, adaletin tek temsilcisi Kemal Kılıçdaroğlu’dur.  Yaşasın kadınlarımız, Yaşasın Gençlerimiz Yaşasın CHP” şeklinde konuştu.

‘PINAR HANIMLA TABİ Kİ KONUŞTUK’

Atile Sertel’e yanıt veren Başkan Serdar Sandal sert bir konuşma yaptı. Sandal şunları söyledi:

“Biz demokrasi mücadelesi veriyoruz. Biz duyulmak istenenleri söyleyen siyasete siyaset demiyoruz. Siz ilçenizde ilçe başkanın seçerken dengelere dikkat etmezseniz. Geçmişteki gibi büyükşehir ve il başkanızla kavga ederseniz. Egonuzu yerine getirir ilçe başkanınızı seçtirir gidersiniz. Şimdi, Pınar Hanımla tabi ki konuştuk. Genel değerler itibariyle uygun olmadığını iletmiş durumdayız. Serdar Sandal olarak söylüyorum kırmızı çizgilerim var. Parti içinde kendini düşünenler için kırmızı çizgim var. Havuz medyasına satanlar için kırmızı çizgilerim var. Geldik bizim için hakaretler var. Bizim bir araya gelmemiz için uğraşanlar için kırmızı çizgimiz vra. Bizi havuz medyasına Kemal Kılıçdaroğlu’nun akrabası diye söyleyenler için kırmızı çizgim. Kemal Kılıçdaroğlu’nun akrabası olmak benim için onur duyulacak bir şeydir. Ama ne eşiyle ne de kendisiyle akrabalık ilişkim yok. AK Parti’ye çalışan arkadaşlarımız var, DSP’ye çalışan var. MHP’den bize oy verenlere bu adam marksist leninist oy vermeyin. Bu adam alevi oy vermeyin diyenleri herkes biliyor. Kimse bize bu ülkeyi daha çok seviyorum demesin. Bir ilçe kongresi geçiriyoruz. İlgili arkadaşlarımızın seçime karışması ne kadar yanlışsa, milletvekillerinin de karışması o kadar yanlıştır. Bütün boyutlarıyla sıkıştırılan sorunları bu kadar birikmiş bir kentte bizim partimizin tamamını kucaklayacak yöneticilere ihtiyacımız var. Ben belediye başkanıyım ben gece gündüz çalışacağım, örgütte gidip anlatacak. Ben isterim ki faaliyetlerimi ilçe örgütümle beraber yapayım. Örgütümle kol kola gireyim. Hiç bir arkadaşıma falancayı yaz falancayı çiz demedim. Çünkü önümüzde genel sezim var. Partinin sahaya inmesi lazım. 20 tane siz yazın, 20 tane biz yazalım, 20 tane de ortak arkadaş yazalım bitsin. Önlenemez bir hırsla ilçe başkanlığını istemek nedir yani. Büyükşehir olmadan çalışamayız. Tabiki ilçe başkanımızı belirlerken, Büyükşehir’le de konuşuru Genel Merkez’le de konuşuruz. Bütün partilileri kucaklayacak bir anlayışla yeni bir yapıyı oluşturmamız lazım. Bazı arkadaşlar çalışmaları eleştiriyorlar. Eleştiri yapanların hiçbirini görmedim ben. Ama fedakar kadınlarımız, gençlerimiz bu partinin esas sahipleri. Ben bu kent için huzur içinde çalışmak istiyorum. Kafasında başka hesaplar olmayan, hedefi iktidar olan ekipler kurmalıyız. Ben söyledim CHP rozetimi çıkartmayacağım. Alana gerçekten ineceğim. Kongre delegasyonun vicdanına emanettir. Algıya gerek yok. Talimat almaya da gerek yok.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı