Aydın Pehlivan’dan flaş Menemen açıklaması

Aydın Pehlivan'dan flaş Menemen açıklaması

AK Parti Menemen Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekil Adayı Aydın Pehlivan, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

04 Ocak 2021 - 17:46

 Pehlivan, süreci hayretle karşıladıklarını belirterek, “Hakikaten nelerle karşılaştığımızı sizler de çok yakınen takip ediyorsunuz. Şu anda milletin takdirine, hukukun üstünlüğüne vurulmuş ciddi bir yemle karşı karşıyayız. Malumunuz takip ettiniz, bir belediye başkan vekilliği seçimi yaşadık. Bu belediye başkan vekilliği seçiminde ilgili yasalara, yönetmeliklere aykırı bir seçimin gerçekleşmesi sonucunda, ikinci idare mahkemesinin ve bölge idare mahkemelerinin almış olduğu kararları hiçe sayarak, bugün Millet İttifakı dediğimiz CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri, meclise katılmayarak, bugün yapılacak kura seçimini hakikaten boykot seviyesine getirmişlerdir. Menemen halkının çok acil olarak hizmete ihtiyacı var. İşçilerimiz şu anda belediyeden para alamıyor. Yatırımın tamamlanmasını bekleyen yatırımlar söz konusu. Menemen halkının hizmet alma süreçlerini engelleyen CHP ve İYİ Partili meclis üyelerimizi bu anlamda ivedi karar almamakla, hakikaten Menemen halkına ihanet ettiğini düşünmekteyiz” değerlendirmesini yaptı.

PEHLİVAN: HAYRETLER İÇİNDEYİZ

AK Partili Aydın Pehlivan, açıklamasını, “Malumunuz süreç nereden buraya geldi. Belediye başkanının yolsuzluklarla ilgili şu anda cezaevinde bulunmasından dolayı hakikaten milletin karşısına çıkma irade ve güçleri olmayan Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz, buraya katılmayarak içinde bulunmuş oldukları zor durumu da Menemen halkına duyurmuş oldular. Bu konuyla ilgili 3 gün sonraya gün verildi. Menemen halkının ve kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz. Biz görev aşkıyla, azmiyle dimdik buradayız. Menemen halkımız için inşallah hayırlara vesile olacak bir sonuç inşallah çıkacaktır. Bu ülkede hukukun üstünlüğüne hiç kimse gem vuramayacaktır arkadaşlar. Biz şu anda hayretler içinde izliyoruz. Yani halktan Menemen halkından kaçmak ne demektir? Biz bu görev süresi boyunca bu arkadaşlarımızın takındığı tavırlar nedeniyle hayretler içindeyiz. Herşeyle karşılaşabiliriz arkadaşlar” şeklinde sürdürdü.

PEHLİVAN: İKİNCİ TOPLANTI DÖRTTE BİR ÇOĞUNLUKLA TOPLANABİLİR

Perşembe gününe ertelenen meclis toplantısının yine çoğunluk sağlanamaması durumunda seçim yapamama durumunun oluşup oluşmayacağı sorusu sorulan Aydın Pehlivan, soruya, “Hukukçularımız bu konuyu irdeleyecekler. 5395 sayılı Belediye Meclisi Kanunu gereği ve ilgili yönetmelik gereği, ikinci toplantı dörtte bir çoğunlukla toplanabilir diye bilgimiz var” yanıtını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
Valilik açıkladı: İzmir'de yeni korona kararları
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle kapatıldı
TikTok fenomeninin hesabı 'müstehcen' paylaşımlar nedeniyle...