Bakanlığın Kovid haritası CHP’li vekili haklı çıkardı

Bakanlığın Kovid haritası CHP'li vekili haklı çıkardı

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir güvenlik görevlisi ve garsonun koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığı iddialarını meclis gündemine taşıyarak, 700 yaşlının salgın tehdidi altında olduğunu açıklamıştı. Bakanlığın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki Koronavirüs haritası bu iddiayı doğrular nitelikte...

04 Mayıs 2020 - 14:11

 

65 yaş ve üzerinde olanlar için sokağa çıkma yasağı getirildiğini, yaşlıların 1. Derece risk grubu içinde olduğunu, bu nedenle özel önlem alınması gerektiğini belirten CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, “Umarım iddialar asılsızdır. Burada söz konusu olan insan hayatıdır. En küçük bir tedbirsizlik, ihmal görürsek bunun hesabını en ağır şekilde sorarız. İddiaları meclis gündemine taşıdık, gerekirse yargıya da taşırız, her türlü önlemin alınması için gereken çabayı sonuna kadar gösteririz” demişti.

İzmir Milletvekili Ednan Arslan tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması için TBMM Başkanlığına verdiği önergede; huzurevinde çalışan bir güvenlik görevlisi ile garsonun koronavirüs testinin sonucu ile huzurevindeki koronavirüs önlemlerine ilişkin sorular yöneltmişti. 

HARİTA İDDİALARI DOĞRULUYOR

CHP'li Ednan Arslan'ın bu iddialarına benzer uyarıları daha sonra CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da yapmış, ancak konu siyasi bir tartışma zeminine taşınmıştı. 

Ancak Sağlık Bakanlığının yakın zamanda hizmete giren Hayat Eve Sığar uygulamasında İzmir'in salgın haritasına bakıldığında Narlıdere Huzurevinin en riskli bölgelerden biri olarak kırmızı renge boyandığını görmek mümkün...

Bakanlığın uygulamasında Türkiye'nin herhangi bir yerindeki koronavirüs salgınının yoğunluk derecesini görmek mümkün.

Narlıdere Huzurevinde kaç yaşlının ya da pesonelin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ya da can kaybı olup olmadığı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. 

İşte CHP'li Ednan Arslan'ın o iddiaları:

CHP'li Arslan: Narlıdere Huzurevindeki 700 yaşlı tehdit aldında!

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...